В Україні вступив в силу закон про локалізацію

Економіка Металообробка Новини
В Україні вступив в силу закон про локалізацію

Вчора в Україні вступив в силу закон про локалізацію, повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він підкреслив, що тепер держава більше не зможе витрачати кошти на купівлю імпортної продукції машинобудування без місцевої складової, позбавляючи українських громадян роботи у власній країні.

"Залізничний транспорт, міський транспорт, продукцію енергетичного машинобудування, комунальну і спеціальну техніку держава зможе купувати тільки у випадку, якщо це український товар або в такому товарі буде не менше 10% місцевої складової. Наступного року – не менш 15%, і так щороку ця вимога збільшуватиметься на 5%, поки не досягне 40%. Щоправда, під час прийняття закону через агресивний супротив ЄС були змушені піти на поступки і виключити товари з ЄС і США з-під дії цього закону", - відзначив Д.Кисилевський.

Нардеп зауважив, що проникнення імпорту в українські публічні закупівлі складає 38%. Середній показник по світу – 6,7%. За його словами, ця різниця є наслідком абсурдної політики публічних закупівель, яка зробила українські держзакупівлі безпрецедентно відкритими для імпорту.

"Система працювала так, що грошима українських платників податків цілеспрямовано знищували робочі місця в Україні і створювали їх за кордоном. Цьому шкідництву варто покласти край. Закон про локалізацію – лише один з кроків", - впевнений Д.Кисилевський.

"Навіть війне ще не всіх навчила, що виробництво товарів в країні є критично важливим для виживання. І це не тільки про робочі місця, але також і про економічну безпеку. Коли інші країни не зможуть або не захочуть продати щось, буде вже пізно думати про власне виробництво. Тож перелік товарів, на які розповсюджуватиметься вимога локалізації, потрібно розширювати. Законом ми надали уряду таке право і очікуємо, що він ним скористається", - резюмував заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку.

Новини

9 Серпня 2022

Уряд виділив чергові 45 млн грн на гранти для створення нових переробних підприємств

Наступного року в Україні може запрацювати завод з виробництва безпілотників Bayraktar

Більшість кредиторів України згодні на відстрочку виплат

З початку року Китай знизив експорт сталі на 7%

В січні-липні металурги скоротили виплавку сталі на 62%

Автогаз на АЗС продовжує дешевшати

Украіна експортувала 370 тис тонн зерна з початку дії зернового коридору

НБУ скасував валютні обмеження для перевізників

Україна розраховує на прийняття нового пакету санкцій проти РФ восени

США нададуть Україні додаткові 4,5 млрд дол

За 7 місяців КЗРК скоротив видобуток руди майже на 20%

8 Серпня 2022

В липні Китай збільшив імпорт руди на 3%

Україна подала МВФ офіційну пропозицію щодо нової програми

З початку війни підприємці отримали пільгових кредитів на 45 млрд грн

Рінат Ахметов як фізособа сплатив 1,77 млрд грн податків

Турецький виробник безпилотніків придбав ділянку для будівництва заводу в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢