В Україні вступив в силу закон про локалізацію

Економіка Металообробка Новини
В Україні вступив в силу закон про локалізацію

Вчора в Україні вступив в силу закон про локалізацію, повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він підкреслив, що тепер держава більше не зможе витрачати кошти на купівлю імпортної продукції машинобудування без місцевої складової, позбавляючи українських громадян роботи у власній країні.

“Залізничний транспорт, міський транспорт, продукцію енергетичного машинобудування, комунальну і спеціальну техніку держава зможе купувати тільки у випадку, якщо це український товар або в такому товарі буде не менше 10% місцевої складової. Наступного року – не менш 15%, і так щороку ця вимога збільшуватиметься на 5%, поки не досягне 40%. Щоправда, під час прийняття закону через агресивний супротив ЄС були змушені піти на поступки і виключити товари з ЄС і США з-під дії цього закону”, – відзначив Д.Кисилевський.

Нардеп зауважив, що проникнення імпорту в українські публічні закупівлі складає 38%. Середній показник по світу – 6,7%. За його словами, ця різниця є наслідком абсурдної політики публічних закупівель, яка зробила українські держзакупівлі безпрецедентно відкритими для імпорту.

“Система працювала так, що грошима українських платників податків цілеспрямовано знищували робочі місця в Україні і створювали їх за кордоном. Цьому шкідництву варто покласти край. Закон про локалізацію – лише один з кроків”, – впевнений Д.Кисилевський.

“Навіть війне ще не всіх навчила, що виробництво товарів в країні є критично важливим для виживання. І це не тільки про робочі місця, але також і про економічну безпеку. Коли інші країни не зможуть або не захочуть продати щось, буде вже пізно думати про власне виробництво. Тож перелік товарів, на які розповсюджуватиметься вимога локалізації, потрібно розширювати. Законом ми надали уряду таке право і очікуємо, що він ним скористається”, – резюмував заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку.

Новини

20 Грудня 2023

Видобуток залізної руди в Китаї зріс на 7,1%

Україна залучила грант 150 млн євро від ЄС

ЄС та США домовилися призупинити торговельну війну до березня 2025 року

Українські металурги не встигають підготуватись до СВАМ через війну

Метінвест планує побудувати прокатний завод в Італії

У грудні Україна виробила понад 50 тисяч FPV-дронів

Українська економіка у листопаді зросла на 4%

У ремонт вийшли одразу чотири блоки ТЕС та одна ТЕЦ 

Стабільні тарифи держмонополій пришвидшать темпи відновлення промисловості – Біленький

Попит на нержавіючу сталь в США залишиться практично незмінним

Укрнафта збільшує видобуток нафти

Частка продукції ГМК в структурі перевезень УДП у 2024 році може зрости більш ніж вдвічі

Євросоюз знайшов альтернативи російському газу 

Німеччина купуватиме норвезький газ 15 років

В напрямку портів Великої Одеси суттєво збільшилась кількість вагонів

Німеччина у листопаді скоротила виробництво сталі на 2,4% 

ВСІ НОВИНИ ⇢