В Європі уповільнилось падіння цін на сталь

Металургія Новини
В Європі уповільнилось падіння цін на сталь

Європейські ціни на сталь у липні продовжили знижуватися, хоча загальний темп зниження сповільнився. Про це у своєму блозі пишуть аналітики MEPS International, повідомляє GMK Center.

Ціни на металопродукцію значно відрізняються в різних регіонах. Складські запаси сталі у прокатників та сервісних центрів зросли – до них надійшли поставки, замовлені під час ажіотажних покупок у березні та квітні.

Після Великодня попит на металопродукцію різко впав. Зіткнувшись із великими запасами та малою кількістю замовлень, дистриб’ютори різко обмежили нові замовлення у виробників.

Металургійні заводи, своєю чергою, не змогли вчасно скоротити потужності, щоб запобігти серйозному падінню цін на сталь у Європі: були запаси сировини, яку вони продовжували використовувати. У результаті поточний обсяг виробництва досі перевищує наявний попит.

Існують ознаки того, що дно несприятливої кон’юнктури на ринку, можливо, вже досягнуто. Витрати метзаводів близькі до рівня беззбитковості, попри зниження витрат на сировину, що частково компенсує зниження вартості прокату. Раптовий стрибок цін на металобрухт, спричинений новими замовленнями з Туреччини, стабілізував ціни на сировину, принаймні у короткостроковій перспективі.

На китайському ринку зусилля місцевого уряду щодо збільшення внутрішнього попиту на сталь поки що не дали результатів. Продаж металопродукції в Китаї залишається слабким, а сталеливарні заводи скорочують виробництво. Це, своєю чергою, призводить до зниження вартості сировини.

Після європейських санкцій російські металурги перенаправили продажі слябів та заготовки до Азії та Близького Сходу, продаючи їх за демпінговими цінами. Прямо чи опосередковано ці поставки сприяють тиску імпорту, з яким стикаються європейські виробники.

Європа вступає у період відпусток, коли попит на сталь традиційно падає. Заплановане технічне обслуговування потужностей зменшить продуктивність, частково послабивши негативний тиск на ціни. Одного цього буде замало для підтримки цін на металопродукцію. Відновлення відбудеться лише після того, як покупцям потрібно буде поповнити запаси.

Водночас виникає загроза нестачі газу в Європі, а разом із нею і перспектива скорочення виробництва сталі. Газопровід «Північний потік-1» закритий на технічне обслуговування, і німецькі споживачі стурбовані тим, що постачання не відновиться після запланованих 10 днів.

План влади Німеччини щодо вирішення енергопроблем передбачає, що споживачі важкої промисловості, такі як металургійні заводи, першими скоротять виробництво. Далі підуть перекатні заводи та виробники металовиробів. Вимушене скорочення виробництва призведе до тиску на ціни в бік підвищення, хоча попит також скоротиться.

Новини

10 Серпня 2022

Метінвест рекомендує партнерам на тимчасово окупованій території змінити податкову адресу

Сума прямих збитків України від війни сягнула 110 млрд дол

Держстат зафіксував сповільнення інфляції у липні

НКРЕКП позапланово перевірить Укренерго через борги за зеленим тарифом

G7 закликає Росію повернути під контроль України Запорізьку АЕС

Заготівля металобрухту в січні-липні скоротилась на 64%

Каметсталь освоїла виробництво круглих профілів для машинобудування

В липні аграрії відправили на експорт майже 3 млн тонн продукції

В Україні продовжать воєнний стан

Російські металурги шукають обхідні шляхи покупки іноземного обладнання

Центренерго отримало першу партію гуманітарного вугілля з Австралії

9 Серпня 2022

Уряд виділив чергові 45 млн грн на гранти для створення нових переробних підприємств

Наступного року в Україні може запрацювати завод з виробництва безпілотників Bayraktar

Більшість кредиторів України згодні на відстрочку виплат

З початку року Китай знизив експорт сталі на 7%

В січні-липні металурги скоротили виплавку сталі на 62%

ВСІ НОВИНИ ⇢