Goldman Sachs прогнозує рецесію в економіці єврозони

Економіка Новини
Goldman Sachs прогнозує рецесію в економіці єврозони

Аналітики Goldman Sachs прогнозують рецесію в економіці єврозони в поточному році, наголошуючи на занепокоєнні не тільки можливими наслідками скорочення поставок російського газу в регіон, а й послабленням ділової активності у сфері послуг.

Згідно з прогнозом Goldman, ВВП єврозони у липні-вересні знизиться на 0,1% порівняно з попереднім кварталом, а у жовтні-грудні – на 0,2%. Експерти, опитані агентством Bloomberg, у середньому прогнозують збільшення ВВП регіону на 0,2% у другому півріччі, передає Інтерфакс-Україна.

"При тому, що спад виробничої активності був очевидним уже деякий час, серйозне послаблення сфери послуг стало для нас сюрпризом, показавши, що постковідне відновлення цього сегменту економіки в основному завершилося", – йдеться в огляді Goldman.

При цьому експортного буму, який міг би допомогти європейській економіці, немає, оскільки і США, і Китай зазнають власних труднощів.

Дані S&P Global, опубліковані минулого тижня, показали зниження індексу менеджерів із закупівель (PMI) сфери послуг у єврозоні в липні до 50,6 пунктів з червневих 53 пунктів. Промисловий PMI впав до 49,6 пунктів з 52,1 пунктів, опустившись нижче позначки в 50 пунктів, що говорить про спад активності.

Можливість повного припинення постачання російського газу газопроводом "Північний потік-1" зберігається, вважають аналітики Goldman. Розвиток ситуації за таким сценарієм, на їхню думку, призведе до різкого економічного спаду в єврозоні, економіка може втратити до 2,7% ВВП.

Серед негативних для європейської економіки новин експерти банку також відзначають звільнення Маріо Драгі з посади прем'єр-міністра Італії, серед позитивних – сильний туристичний сезон в Іспанії та вжиті в країні заходи бюджетного стимулювання.

Експерти Goldman очікують, що Європейський центральний банк (ЄЦБ) підвищить базові ставки на 25 базисних пунктів (б.п.) у жовтні, хоча раніше прогнозували їхнє піднесення на 50 б.п.

Новини

11 Серпня 2022

Ціни на газ в ЄС знов перевищили позначку в 2300 долл за тис куб м

Туреччина знов почала купувати український чавун

В січні-червні українські банки отримали 4,6 млрд грн збитків

Уряд зобов'язав Нафтогаз купувати газ вітчизняного видобутку

Росія захопила більше третини української генерації електроенергії

Україна домовляється щодо імпорту 200 тис тонн антрацитового вугілля

Світові поставки нафти сягнули постпандемійного максимуму

Росія захопила українські родовища корисних копалин вартістю 12,4 трлн дол

Україна заощадить 6 млрд дол завдяки реструктуризації зовнішнього боргу

Російський Evraz має намір продати активи в Північній Америці

ГЗК Метінвесту в січні-червні майже наполовину знизили виробництво

Держателі єврооблігацій України згодні на відстрочення виплат

В першому півріччі Метінвест скоротив виплавку сталі на 45%

10 Серпня 2022

Метінвест рекомендує партнерам на тимчасово окупованій території змінити податкову адресу

Сума прямих збитків України від війни сягнула 110 млрд дол

Держстат зафіксував сповільнення інфляції у липні

ВСІ НОВИНИ ⇢