Каметсталь працює на третину потужності і просить підтримки уряду

Металургія Новини Теми дня
Каметсталь працює на третину потужності і просить підтримки уряду

Металургійний комбінат “Каметсталь” звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням про підтримку: через складнощі з логістикою та падіння світових цін на металопродукцію підприємство працює лише на третину потужності. Ресурсів підприємства вистачить тільки на три місяці роботи, але якщо не вжити заходів для стимулювання виробництва – комбінат буде призупинений. Про це йдеться у відкритому листі підприємства.

Як сказано у листі, станом на липень 2022 року потужності підприємства завантажені на третину. Основні причини – обмеженість експорту готової продукції через блокаду морських портів та низькою пропускною спроможністю західних прикордонних переходів, а також високі логістичні витрати: залізничні тарифи виросли на 70% тільки за останній місяць. Це співпало у часі з падінням світових цін на продукцію ГМК, що зробило український метал неконкурентним.

“Наразі комбінат продовжуватиме працювати на мінімально можливому рівні з метою збереження висококваліфікованого та досвіченого робочого колективу. Проте якщо у найкоротший період не вжити необхідних заходів зі збереження виробничого потенціалу, то за три місяці підприємство втратить накопичені ресурси та змушене буде законсервувати виробництво”, – попереджають на комбінаті.

Серед необхідних заходів, які пропонує “Каметсталь” на період війни та післявоєнний період – знизити залізничний тариф для вантажів комбінату (метал, руда, вугілля, кокс тощо) на 75% від поточного рівня, розблокувати експорт українського металу через морські порти, а також скасувати екологічні податки та ренту на ЗРС, яка фактично лягає тягарем на собівартість виробництва металургійних комбінатів.

“Вжиття таких заходів допоможе “Каметсталі” наростити виробництво, відновити позиції на експортних ринках, зберегти робочі місця та сформувати ресурси для підтримки місцевих громад та сектору оборони України”, – резюмується у листі.

Раніше в ОП “Укрметалургпром” констатували, що металургія опинилася у найглибшій кризі з часів незалежності, тож влада має вжити невідкладних заходів для того, аби не втратити один із найважливіших секторів економіки, який дає майже третину валютних надходжень.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢