В українських портах заблоковані судна з 1,2 млн тонн вантажів

Новини Транспорт
В українських портах заблоковані судна з 1,2 млн тонн вантажів

В українських портах з початку російського військового вторгнення перебувають 68 суден з 1,2 млн тонн вантажів на борту. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

2/3 з них — продовольство, на яке чекають по всьому світу. В трюмах суден, що перебувають в акваторіях портів «Південний», Одеса та Чорноморськ, завантажено 480 тис. тонн хліба, олії та кукурудзи. Ще мільйон тонн хліба зберігається на зернових терміналах та складах українських портів”, — зауважила прес-служба.

АМПУ вже збирає заявки від судновласників на участь у караванах згідно з укладеною у Стамбулі «Ініціативою щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Також розроблено сам порядок формування караванів, що рухатимуться за судном лідирування.

У портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення Росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції”, — розповів в.о. голови АМПУ Олексій Востріков.

Безпеку судноплавства у так званому «зерновому коридорі» гарантують ООН та Туреччина, чиї представники уклали з Україною Стамбульську Ініціативу. В українських територіальних водах продовольчі каравани захищатимуть збройні сили України.

Перше судно за цією програмою пройшло «зерновим коридором» з Одеського порту 1 серпня. ВМС ЗСУ повідомили, що цей вихід судна є тестовим для перевірки коридору, зв’язку та інших процедур. За результатами цього виходу будуть прийматись відповідні рішення.

За інформацією Міністерства інфраструктури, зараз до вивезення зерна готові два порти — в Одесі та Чорноморську. Протягом тижня роботу відновить і порт «Південний».

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

Новини

12 Серпня 2022

На Каметсталі оновлюють обладнання агломашини № 8

ФДМУ планує отримати від приватизації 1 млрд грн до кінця року

Бюджетний комітет Ради підтримав збільшення видатків на оборону

Країни Європи заблокували російськи активи на 85,7 млрд євро

Укрзалізниця обіцяє в наступному році не підвищувати тарифи

Середня ціна на автогаз знизилась до 27 грн за літр

Україна спрямує канадський кредит на закупівлю газу

З портів вийшов п’ятий караван з українським зерном

Інфляція у липні була нижче за прогноз НБУ

В Україні зростає попит на електромобілі

Ціни на електроенергію в Європі встановили новий рекорд

11 Серпня 2022

Ціни на газ в ЄС знов перевищили позначку в 2300 долл за тис куб м

Туреччина знов почала купувати український чавун

В січні-червні українські банки отримали 4,6 млрд грн збитків

Уряд зобов'язав Нафтогаз купувати газ вітчизняного видобутку

Росія захопила більше третини української генерації електроенергії

ВСІ НОВИНИ ⇢