Північний ГЗК просить уряд про допомогу
Металургія Новини Теми дня

Через ускладнену логістику, подорожчання транспортування і водночас падіння світових цін на метал українська металургійна продукція втрачає конкуренцію на світовому ринку, через що підприємства в рази скорочують виробництво, а Україна втрачає валютні надходження. Щоб урятувати гірничо-металургійний комплекс України, влада має вжити невідкладних заходів – інакше буде втрачено і виробничий потенціал, і кваліфіковані кадри. Про це йдеться у відкритому листі від Північного гірничо-збагачувального комбінату до прем'єр-міністра Дмитра Шмигаля.
Як написано в листі, ПівнГЗК опинився у найскладнішому становищі за всю історію: зазнали руйнувань та заблоковані окупантами маріупольські металургійні комбінати "Азовсталь" і "ММКІ", інші українські металургійні комбінати скоротили виробництво – і тепер блокування українських портів.
"До того ж значними темпами зросла собівартість нашого товару й упали ціни. Критично зріс залізничний тариф для руди більш ніж на 140%, рента зросла на 160%, зростає вартість енергоресурсів та імпортних матеріалів. Водночас протягом останніх кількох місяців ціни на ЗРС скоротилися більш ніж на третину порівняно із цінами минулого року. Обмеженість у збуті і неконкурентність української ЗРС на світовому ринку призвели до того, що ПівнГЗК змушений був припинити видобування руди та скоротити виробництво в липні до 18% довоєнного рівня", – зазначають у листі.
На комбінаті наголосили, що зараз роблять усе можливе, щоб зберегти робочий колектив і виробничий потенціал, який буде дуже потрібний Україні для відновлення після перемоги. Адже, за результатами 2021 року, комбінат сплатив понад 7,6 млрд грн податків та зборів і залучив до України понад $620 млн експортного виторгу. Але галузь зараз нагально потребує заходів, які допоможуть їй цей потенціал зберегти, переконані в компанії.
"Для збереження виробничого потенціалу гірничовидобувного комплексу необхідно знизити вартість вантажних перевезень "Укрзалізницею", тимчасово скасувати ренту на видобування руд заліза й екологічний податок за нетоксичні відходи гірничої промисловості, знизити вартість електроенергії та природного газу, а також розблокувати експорт, що дасть змогу відновити втрачені позиції на віддалених експортних ринках", – зазначено в листі.
Такі кроки, переконані на комбінаті, дадуть змогу наростити завантаженість виробничих потужностей, зберегти персонал і продовжити допомагати армії та постраждалим від війни.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити TelegramНовини
Казахстан готовий збільшити постачання нафти в Німеччину нафтопроводом Дружба
Ірак хоче залучили українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу
Рудник “Суха Балка” на шахті Ювілейна взяв у розробку новий блок
УЗ потрібно знизити тарифи на вантажні перевезення, щоб підтримати промисловість
28 Вересня 2023ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель
В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС
Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни
Чверть українців наразі без роботи - опитування
США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн тонн
Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь
Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля
Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік
УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії
В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні
Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці
До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній
ВСІ НОВИНИ ⇢