Високі ціни на енергоносії несуть загрозу металургії ЄС

Металургія Новини
Високі ціни на енергоносії несуть загрозу металургії ЄС

Європейським металургам варто підготуватися до чергового витка енергокризи, що охопила увесь континент. Вони знаходяться між двох ринкових трендів – низькі ціни на металопродукцію та високі виробничі витрати, в тому числі на енергоносії, пише GMK Center.

За словами двох виробників, зазвичай витрати на енергоресурси становлять 25–30% витрат на переробку, але зростання цієї питомої ваги за низьких цін на готову продукцію «з’їдає» власний прибуток компанії.

Газ використовується під час виробництва чавуну в доменних печах. Частка технології «доменна піч + конвертер» у виробництві сталі у ЄС становить близько 60%. Але насправді високі ціни на газ мають більший вплив на електрометалургів, оскільки дорожчання газу призводить до подорожчання електроенергії.

У галузі розуміють складність становища. Асоціація EUROFER попередила, що рішення Єврокомісії щодо російського газу можуть призвести до тяжких наслідків для сталеливарної галузі ЄС. В асоціації заявили, що ЄС має уникати перебоїв з поставками газу, «поки недоступна альтернативна інфраструктура». Цю заяву було зроблено після презентації Єврокомісією плану REPowerEU.

Згідно з цим планом, в Європі заплановано ввести нормування використання газу. Першими під цей механізм підпадуть промислові споживачі, у тому числі металургійні заводи.

У разі нестачі газу виробники будуть змушені скорочувати обсяги виробництва і європейці вже цього очікують. У травні асоціація EUROFER скоригувала свій прогноз споживання металопродукції у Євросоюзі у 2022 році: у порівнянні з лютневим прогнозом та очікуванням зростання споживання сталі на 3,2%, тепер асоціація очікує спаду на 1,9%.

«Високі ціни на газ призводять до зростання спотових цін на електроенергію. Проте відбувається це нерівномірно. Наприклад, у Польщі ціни на електроенергію на 40% нижчі, ніж у середньому в ЄС. Високі ціни на енергоресурси можуть призвести до зупинок виробничих потужностей, насамперед електрометалургів. Це вже спостерігається з початку літа і може погіршитися восени, оскільки осінь – традиційний період дорожчання газу напередодні опалювального сезону», – зазначає головний аналітик GMK Center Андрій Тарасенко.

Іншою проблемою може стати складність переходу споживачів з газу на інші види вуглеводнів, що може призвести до технологічних аварій.  Найбільший виробник сталі в Німеччині ThyssenKrupp у разі нестачі газу може зіткнутися із зупинками виробництва та навіть пошкодженнями обладнання, оскільки не зможе перевести свої виробничі процеси з природного газу на сиру нафту чи вугілля.

«Вплив високих цін на газ на ринок сталі зараз залишається обмеженим. Проте витрати на виробництво зі слябів гарячекатаного рулону зросли через зростання витрат на енергоресурси. В результаті деякі метзаводи надали перевагу виробництву та продажу слябів, а не рулонів, щоб не платити такі високі ціни на газ», – пише Argus.

Нагадаємо, що європейська енергетична криза поглиблюється, і щоб уникнути відключень електроенергії, потрібно провести «багато підготовчих робіт». Європейські ціни на електроенергію зросли до нових рекордів минулого тижня через аномальну спеку.

Новини

4 Жовтня 2022

ЄС може зіткнутися з відключенням е/е взимку

Ціни на вугілля у США перевищили 200 дол

Туреччина в січні-серпні 2022 року скоротила імпорт сталі

Країни ЄС заплатили РФ 100 млрд євро за енергоносії під час повномасштабної війни в Україні

Україна отримає від Світового банку майже $530 млн

Найбільша лізингова компанія світу позивається через вкрадені РФ літаки

Україна у вересні експортувала товарів на рекордні $4,1 млрд – Мінекономіки

BHP підвищила довгостроковий прогноз світового споживання сталі

Запоріжсталь у вересні 2022 року скоротив випуск прокату

Каметсталь у вересні освоїла виробництво 4 видів круглого прокату

Верховний суд США відмовився розглядати справу між Україною та "Татнєфтю"

Керівництво МВФ цього тижня розгляне запит України на $1,3 млрд – Reuters

У Швеції знову зафіксували виток з Північного потоку-2

Країнам ЄС радять скоротити споживання газу на 13%

Український експорт вперше з початку повномасштабної війни перевищив $4 млрд

росія завдала екології України збитків у $35 млрд

ВСІ НОВИНИ ⇢