Розблокування портів для експорту металу дасть можливість укріпити курс гривні

Металургія Новини Теми дня
Розблокування портів для експорту металу дасть можливість укріпити курс гривні

Розширення дії "зернової угоди" на металопродукцію дасть Україні постійне джерело валюти – яке, у свою чергу, допоможе укріпити курс гривні на 3-5 грн та стабілізувати його у цьому коридорі. Крім цього, відновлення експорту металу та руди поверне роботу для тисяч українців, які наразі перебувають у вимушеному простої. Про це заявив голова Федерації металургів України Сергій Біленький. 

"Розблокування портів для експорту українського металу та руди – це вкрай важливе питання. Це дозволить збільшити надходження від експорту на 600 мільйонів доларів щомісяця. Таким чином Україна отримає постійне джерело валютної виручки, яке допоможе знизити курс долара на 3-5 грн і стабілізувати його у цьому коридорі. Також це – ріст податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів", - пояснив Біленький. 

Водночас, за його словами, розблокування портів допоможе у відновленні металургійної галузі, яка наразі переживає найскладнішу кризу за часи незалежності: зараз українські ГЗК працюють у кращому разі на 25% своєї потужності, а металургійні – на 10-15%. Робітники цих підприємств перебувають у вимушеному простої, і отримують лише дві третини зарплатні. 

"Раніше понад 60% металургійної продукції експортувалося морем до азійських країн. Спроба налагодити доставку залізницею, з перевалкою у портах ЄС, провалилася: вартість логістичних витрат була настільки високою, що призводила до збитків експортерів. Зараз мова йде про виживання галузі. Тому, чим швидше буде розблокований експорт, тим більше шансів, що металургійна галузь зможе відновитися, а робітники – повернутися до роботи і отримувати за це більше грошей", - наголосив Біленький.

Як відомо, нещодавно заступник міністра економіки Тарас Качка повідомив, що Україна ініціюватиме розширення "зернового коридору" для експорту металу. В Українській спілці промисловців та підприємців привітали таке рішення: там зауважили, що розблокування експорту металургійної продукції дасть Україні потужне джерело валютних надходжень, яке допоможе справитися з дефіцитом бюджету та знизити курс долара.

Новини

3 Жовтня 2022

Індекс цін у металургії Туреччини за підсумками вересня зріс на 0,77%

Європа зіткнеться з безпрецедентним ризиком дефіциту газу - МЕА

Danieli очікує сталого портфелю замовлень у 2022/2023 фінроці

Каметсталь у вересні освоїла виробництво 4 видів круглого прокату

Абсолютна більшість українців підтримує вступ України до НАТО та ЄС

Витоки газу на «Північний потоках» припинилися

НБУ за тиждень продав на міжбанку майже $900 млн

Розвідка НАТО попередила про можливе випробування Росією ядерної суперторпеди - ЗМІ

ArcelorMittal Кривий Ріг запускає 2 коксові батареї

США вводять антидемпінгові мита на російські OCTG-труби

У Туреччині на воду спустили український корвет «Гетьман Мазепа»

За місяць продажі нових авто в Україні зросли на 16%

ЄС зрозумів, що росія - ненадійний постачальник газу, - посол Маасікас 

Україна оформила перші вантажі в рамках «митного безвізу»

Рада на найближчому засіданні проголосує за законопроєкт про націоналізацію російського майна

Рада планує націоналізувати понад 900 об’єктів, що належать росії

ВСІ НОВИНИ ⇢