Влада Німеччини допоможе компаніям з високим енергоспоживанням

Економіка Новини ТЕК
Влада Німеччини допоможе компаніям з високим енергоспоживанням

Міністерство ФРН у справах економіки та захисту клімату (BMWK) корегує умови виділення пакета допомоги загальним обсягом п’ять мільярдів євро для компаній з високим енергоспоживанням. Термін подання заявок на отримання підтримки для промислового сектора подовжили на один місяць – до 30 вересня 2022 року, повідомили у BMWK.

Субсидію, одноразовий обсяг якої може досягати 50 мільйонів євро, призначили для покриття збільшених витрат на природний газ та електроенергію. Крім того, внесуть низку покращень та коригувань у реалізацію програми. Зрештою, міністерство працює над продовженням її термінів, що реалізують на другому етапі імплементації. З цього приводу міністерство підтримує діалог з Єврокомісією (ЄК). Так, впровадять керівні принципи ЄК щодо стимулювання економії.

З часу запуску програми для участі у ній вже реєструвалися дві тисячі підприємств. Понад тисячу заявок на надання субсидій отримали від 211 компаній. На початку серпня вже виплатили перший транш. Заявки розподілені майже серед всіх федеральних земель, особливу увагу приділяють Баден-Вюртембергу, Північному Рейну-Вестфалії та Баварії. Близько трьох чвертей компаній, які звернулися по допомогу, – малі та середні підприємства.

Голова найбільшої німецької опозиційної партії Німеччини – Християнсько-демократичного союзу (ХДС) – Фрідріх Мерц раніше закликав зробити чіткий акцент на допомозі малозабезпеченим сім’ям у заходах, що плануються владою для пом’якшення навантаження на населення і бізнес під час газової кризи.

“Просто неправильно, що люди з високими доходами отримають 300 євро на енергоносії. По 1000 євро на енергію для третини громадян з найнижчими доходами мало б більше сенсу, ніж 300 євро для всіх”, – заявив він в інтерв’ю виданню Focus Online.

Водночас Мерц висловив подив через плани надання фінансової допомоги лише великим компаніям і закликав виробити чіткі критерії у зв’язку з цим.

“Але факт полягає і в тому, що держава не може допомогти кожному”, – наголосив лідер християнських демократів. Крім того, політик припустив, що не всі компанії зможуть впоратися із нинішньою газовою кризою.  “А ми не можемо пообіцяти, що все буде погашено з федерального бюджету”, – додав він.

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢