Влада Німеччини допоможе компаніям з високим енергоспоживанням

Економіка Новини ТЕК
Влада Німеччини допоможе компаніям з високим енергоспоживанням

Міністерство ФРН у справах економіки та захисту клімату (BMWK) корегує умови виділення пакета допомоги загальним обсягом п'ять мільярдів євро для компаній з високим енергоспоживанням. Термін подання заявок на отримання підтримки для промислового сектора подовжили на один місяць - до 30 вересня 2022 року, повідомили у BMWK.

Субсидію, одноразовий обсяг якої може досягати 50 мільйонів євро, призначили для покриття збільшених витрат на природний газ та електроенергію. Крім того, внесуть низку покращень та коригувань у реалізацію програми. Зрештою, міністерство працює над продовженням її термінів, що реалізують на другому етапі імплементації. З цього приводу міністерство підтримує діалог з Єврокомісією (ЄК). Так, впровадять керівні принципи ЄК щодо стимулювання економії.

З часу запуску програми для участі у ній вже реєструвалися дві тисячі підприємств. Понад тисячу заявок на надання субсидій отримали від 211 компаній. На початку серпня вже виплатили перший транш. Заявки розподілені майже серед всіх федеральних земель, особливу увагу приділяють Баден-Вюртембергу, Північному Рейну-Вестфалії та Баварії. Близько трьох чвертей компаній, які звернулися по допомогу, - малі та середні підприємства.

Голова найбільшої німецької опозиційної партії Німеччини - Християнсько-демократичного союзу (ХДС) - Фрідріх Мерц раніше закликав зробити чіткий акцент на допомозі малозабезпеченим сім'ям у заходах, що плануються владою для пом'якшення навантаження на населення і бізнес під час газової кризи.

"Просто неправильно, що люди з високими доходами отримають 300 євро на енергоносії. По 1000 євро на енергію для третини громадян з найнижчими доходами мало б більше сенсу, ніж 300 євро для всіх", - заявив він в інтерв'ю виданню Focus Online.

Водночас Мерц висловив подив через плани надання фінансової допомоги лише великим компаніям і закликав виробити чіткі критерії у зв'язку з цим.

"Але факт полягає і в тому, що держава не може допомогти кожному", - наголосив лідер християнських демократів. Крім того, політик припустив, що не всі компанії зможуть впоратися із нинішньою газовою кризою.  "А ми не можемо пообіцяти, що все буде погашено з федерального бюджету", - додав він.

Новини

4 Жовтня 2022

ЄС може зіткнутися з відключенням е/е взимку

Ціни на вугілля у США перевищили 200 дол

Туреччина в січні-серпні 2022 року скоротила імпорт сталі

Країни ЄС заплатили РФ 100 млрд євро за енергоносії під час повномасштабної війни в Україні

Україна отримає від Світового банку майже $530 млн

Найбільша лізингова компанія світу позивається через вкрадені РФ літаки

Україна у вересні експортувала товарів на рекордні $4,1 млрд – Мінекономіки

BHP підвищила довгостроковий прогноз світового споживання сталі

Запоріжсталь у вересні 2022 року скоротив випуск прокату

Каметсталь у вересні освоїла виробництво 4 видів круглого прокату

Верховний суд США відмовився розглядати справу між Україною та "Татнєфтю"

Керівництво МВФ цього тижня розгляне запит України на $1,3 млрд – Reuters

У Швеції знову зафіксували виток з Північного потоку-2

Країнам ЄС радять скоротити споживання газу на 13%

Український експорт вперше з початку повномасштабної війни перевищив $4 млрд

росія завдала екології України збитків у $35 млрд

ВСІ НОВИНИ ⇢