Українців чекає найхолодніша зима за останні десятиліття - Вітренко

Новини ТЕК
Українців чекає найхолодніша зима за останні десятиліття - Вітренко

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що українців чекає найхолодніша зима за останні десятиліття. Температура в приміщеннях становитиме 17-18 градусів, що майже на чотири градуси нижче від норми. Про це він заявив в інтерв’ю Guardian, передає Укрінформ.

Опалювальний сезон, за словами Вітренка, розпочнеться пізніше й закінчиться раніше. Він також порадив людям запастися ковдрами й теплим одягом на випадок, якщо надворі буде понад 10 градусів морозу.

Загалом ситуація залежатиме від того, чи нададуть міжнародні союзники Україні кошти для закупівлі 4 млрд кубометрів газу, а також від різних непередбачених обставин, як, наприклад, руйнування РФ газової інфраструктури або подальше скорочення поставок в Європу.

"Без фінансової підтримки (Заходу, – ред.) в нас не буде газу, і це означатиме, що в нас будуть дуже високі ризики для енергосистеми. (Без імпорту газу, – ред.) будуть відключення у багатьох місцях України. Що ж до опалення, то якщо в нас не буде цих 2 млрд куб. м, це означатиме, що деякі домогосподарства не отримають достатньо тепла... тому буде дуже холодно", – зазначив Вітренко.

Україна видобуває близько 60% необхідного їй газу всередині країни, а решту закуповує в сусідів з Євросоюзу за ринковими цінами. У 2014 році країна перестала безпосередньо купувати газ у Росії.

Україні необхідно імпортувати близько 10 млрд кубометрів газу. Вітренко сказав, що, на його думку, союзники розуміють цю потребу, але він не може бути впевнений, що Україна отримає кошти – "дуже важко бути впевненим під час війни".

Однак ці розрахунки можуть змінитися, якщо Росія завдасть удару по будь-якому критично важливому об’єкту газової інфраструктури України, електростанціях або газовидобувних підприємствах.

Близько 50% газових родовищ України розташовані в Харківській області, за 6-7 км від лінії фронту. Якщо вони або українські сховища будуть пошкоджені, Україні доведеться імпортувати більше газу. Росія також може ще більше скоротити поставки газу в ЄС, що призведе до його подорожчання.

Новини

30 Вересня 2022

Зеленський закликав Раду прийняти закон про націоналізацію всіх російських активів

Уряд визначив, на що індустріальні парки зможуть витрачати звільнені від оподаткування кошти

Країни ЄС попередньо погодили восьмий пакет санкцій проти Росії

МЗС активізує роботу з підтримки вітчизняних експортерів

НКРЕКП підвищила тарифи на зелену електроенергію

В'єтнам скорочує експорт сталевої продукції

Інфляція в єврозоні вперше сягнула двозначного показника

Україна практично вийшла на показники довоєнного експорту зерна

УЗ та Deutsche Bahn можуть створити спільне підприємство

Сенат США схвалив допомогу Україні в розмірі 12,3 млрд дол

Україна накопичила в ПСГ 14 млрд кубометрів газу

Уряд ФРН виділяє 200 млрд євро на боротьбу з енергокризою

29 Вересня 2022

МінАПК розраховує на продовження зернової угоди

Україна очікує найближчим часом отримати 550 млн євро від ЄІБ

Метінвест долучає закордонні активи до місії "Рятуємо життя"

Акцизи на паливо повернуться з 30 вересня

ВСІ НОВИНИ ⇢