Україна отримала можливість збільшити експорт електроенергії до ЄС

Новини ТЕК
Україна отримала можливість збільшити експорт електроенергії до ЄС

Мережа європейських операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E збільшила з 250 МВт до 300 МВт доступну пропускну спроможність для експорту електроенергії з України до Євросоюзу у години найбільшого споживання, повідомила НЕК "Укренерго".

"Такі можливості для українських експортерів діятимуть у години найбільшого споживання електроенергії: у будні 16 годин на добу та у вихідні 14 годин на добу", - йдеться у повідомленні компанії в неділю ввечері.

Таким чином, експорт здійснюватиметься на потужності 300 МВт вдень і 250 МВт вночі та розподілятиметься порівну між Словаччиною та Румунією на добових аукціонах щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електромереж, – пояснили в НЕК, уточнивши, що перший день постачання – 5 вересня.

"Регіональна група вирішила збільшити доступну пропускну спроможність між мережами України та ЄС лише в денні та вечірні години, коли рівень споживання традиційно високий. А під час нічного "провалу" споживання величина доступної пропускної спроможності залишилася без змін", – описали рішення в "Укренерго".

Там зазначили, що для подальшого перегляду обсягу експорту електроенергії з України ENTSO-E необхідно провести додаткові розрахунки режимів роботи українських АЕС за умов потенційних аварійних ситуацій у європейській енергосистемі.

"Укренерго" надасть європейським партнерам активну допомогу у фіналізації цього дослідження та надасть ENTSO-E запит на додаткове розширення експортних потужностей ще цього місяця", – прокоментували в компанії.

За результатами добових аукціонів на 5 вересня збільшення потужності відбулося за Словаччиною – на перші шість та останні дві години доби, як і раніше, по 125 МВт, решта – по 175 МВт, стосовно Румунії, на всі години пропонувалося по 125 МВт. На 6 вересня на обох напрямках на перші шість і останні дві години потужність експорту становить по 125 МВт, на решту годин – по 150 МВт.

Перетин у всіх випадках практично розділили між собою держтрейдер АК "ЕКУ" та "ДТЕК Західенерго".

Як повідомлялося, експорт електроенергії з України до ЄС відкрився 30 червня зі 100 МВт до Румунії, з 7 липня їх поділили зі Словаччиною по 50 МВт. 28 липня ENTSO-E збільшило потужності для експорту до Румунії та Словаччини до 250 МВт, які ділять порівну. За два місяці після відкриття експорту "Укренерго" заробила на продажу перетину близько 3 млрд грн.

Новини

6 Жовтня 2022

Уряд Австралії прогнозує зниження цін на залізну руду

У вересні реєстрація вживаних автівок скоротилась в 3,5 рази

Євросоюз затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії

НБУ може переглянути прогноз по інфляції на поточний рік

LME обмежить нові поставки міді та цинку від російської УГМК

Нідерланди допускають перезапуск газового родовища Гронінген

СОТ очікує уповільнення темпів зростання світової торгівлі

Єврокомісія вимагає ще більше скоротити споживання газу

5 Жовтня 2022

З початку війни за кордоном опинились 3 млн громадян працездатного віку

Ключові міністри ОПЕК+ погодили скорочення видобутку нафти

Каметсталь придбав 400 портативних газоаналізаторів

ОЕСР визнала Україну потенційним членом організації

Україна може отримати фінансову підтримку від Південної Кореї

Україна веде важкі переговори про продовження зернової угоди

ЄС навряд чи вдасться уникнути рецесії

Рада ЄС досягла принципового погодження навколо нових санкцій проти РФ

ВСІ НОВИНИ ⇢