Eurofer закликає ЄС відмовитись від експорту металобрухту

Металургія Новини
Eurofer закликає ЄС відмовитись від експорту металобрухту

Євросоюз має відмовитися від експорту металобрухту в треті країни, де діють більш низькі стандарти обробки сировини, ніж у ЄС. Про це заявив Аксель Еггерт, генеральний директор Європейської асоціації виробників сталі (EUROFER), повідомляє GMK Center з посиланням на Euractiv.

За його словами, перегляд Регламенту про експорт відходів (WSR) – останній шанс виправити проблему відтоку брухту. Відмова від експорту брухту посприяє досягненню кліматичних цілей Євросоюзу та зекономить вторинну сировину.

«Ось чому забезпечення того, щоб брухт перероблявся відповідно до стандартів Євросоюзу, має ключове значення. Використання та збереження вторинної сировини всередині ЄС може зекономити мільйони тонн природних ресурсів, а також запобігти мільйонам тонн викидів СО2», – зазначив Аксель Еггерт.

Сталь є циклічним продуктом, який на 100% придатний до вторинної обробки без втрати властивостей. Сьогодні близько 58% сталі в ЄС виробляється завдяки використанню металобрухту.

Крім того, Євросоюз планує до 2030 року скоротити викиди на 55%, а до 2050 року досягти нульових викидів. Однією з ключових складових у виробництві «зеленої» сталі є саме металобрухт. Кожна тонна вторинної сировини запобігає викидам 1,5 т СО2.

«Таким чином, експорт брухту до третіх країн, де діють більш низькі стандарти контролю за викидами, означає втрату великого потенціалу для економії природних ресурсів, енергії, зменшення викидів вуглецю в ЄС і в усьому світі», – додав гендиректор EUROFER.

У 2021 році експорт брухту чорних металів з Євросоюзу становив 19,5 млн т, або 59% усього експорту відходів з ЄС. У порівнянні з 2015 роком відвантаження брухту зросло в 2,13 раза. Основним споживачем брухту з Євросоюзу минулого року стала Туреччина – 13,1 млн т.

«Цей факт є дуже серйозним з двох причин. По-перше, ЄС збільшує експорт ключової для декарбонізації сировини, тоді як потреба в сировині також зростає. По-друге, більша частина брухту з ЄС експортується туди, де немає раціональної поведінки з відходами або взагалі відсутні кліматичні вимоги», – зазначив він.

Дуже важливо, щоб Європарламент якнайскоріше звернув увагу на ці ризики. Європейські сталевиробники зроблять все можливе, щоб перегляд Регламенту про експорт брухту був успішним, резюмував Аксель Еггерт.

Новини

5 Жовтня 2022

ОЕСР визнала Україну потенційним членом організації

Україна може отримати фінансову підтримку від Південної Кореї

Україна веде важкі переговори про продовження зернової угоди

ЄС навряд чи вдасться уникнути рецесії

Рада ЄС досягла принципового погодження навколо нових санкцій проти РФ

"Гарантований покупець" за вересень збільшив реалізацію зеленої електроенергії у 2,2 раза

Угорщина має намір відмовитися від імпорту російського газу до 2050 року

Британія планує зберегти антидемпінгові мита на арматуру з Китаю

Перший та другий енергоблоки Запорізької АЕС заміновані

Україна готова до опалювального сезону на 90% – Шмигаль

Пентагон озвучив деталі нового пакета допомоги Україні на 625 млн долл.

ЄС планує включити допомогу Україні в бюджет на наступний рік

Уряд передав до сфери управління ФДМУ понад 800 об’єктів держвласності

4 Жовтня 2022

ЄС може зіткнутися з відключенням е/е взимку

Ціни на вугілля у США перевищили 200 дол

Туреччина в січні-серпні 2022 року скоротила імпорт сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢