ООН тисне на Росію та Україну щодо відновлення роботи аміакопроводу Тольятті-Одеса

Новини
ООН тисне на Росію та Україну щодо відновлення роботи аміакопроводу Тольятті-Одеса

ООН тисне на Росію та Україну щодо відновлення роботи аміакопроводу "Тольятті-Одеса" для експорту аміаку через Чорне море в рамках зернової ініціативи.

Про це пише Financial Times з посиланням на три поінформованих джерела, інформацію підтвердила представниця ООН Ребека Ґрінспан, пише "Економічна правда".

Аміак є основним складником у виробництві нітратних добрив, а збільшення його поставок на світовий ринок може зменшити ціни на нього та послабити ризики продовольчої кризи в низці країн. 

В Україні є єдиний аміакопровід "Тольятті-Одеса", кінцевою точкою якого є Одеський припортовий завод. Через нього до 24 лютого здійснювався експорт аміаку виробництва російських ПАТ "Тольяттіазот" (належить російському олігарху Дмітрію Мазепіну)  та АТ "Міндобрива" (належить російському олігарху Аркадію Ротенбергу).

Поставки "трубою" припинилися 24 лютого із початком повномасштабної війни РФ проти України. Тепер же, на тлі погроз президента РФ Владіміра Путіна розірвати "зернову угоду", якою був розблокований експорт українського зерна, ООН прагне досягнути відновлення поставок російського аміаку на експорт.

"Переговори рухаються в правильному напрямку, і всі сторони на кожному рівні докладають усіх зусиль для забезпечення позитивного результату", — сказала Ґрінспан. Вона додала, що переговори відбуваються "терміново" для запобігання "продовольчої кризи в усьому світі" в наступні роки.

Ця пропозиція є частиною "зернової ініціативи", обіцяної Путіну в обмін на підтримку угоди про часткову деблокаду українських портів у липні. Це дозволить експортувати російський аміак через той самий морський коридор, яким зараз експортується українське зерно.

Така угода дозволить щороку постачати з Росії 2 млн тонн аміаку вартістю близько 2,4 мільярда доларів за поточними цінами. Учасники переговорів сподіваються, що це допоможе заспокоїти глобальну продовольчу кризу, а також зміцнить існуючу угоду щодо зерна з огляду на заяви РФ.

За даними дослідницької компанії ICIS, до повномасштабного вторгнення в Україну Росія постачала 20% світових морських вантажів аміаку. Ціни на добрива зросли понад як удвічі за останній рік.

Співрозмовники агентства повідомили, що ООН домагається також звільнення 20 – 40 тисяч тонн аміаку, заблокованого в порту "Південний", та схилити РФ до розблокування ще одного порту, у Миколаєві, в рамках ініціативи. Наразі це неможливо через постійні російські обстріли міста.

Зокрема, обговорюється питання того, як розподілити доходи та чи зберігати їх на ескроу-рахунку до закінчення війни.

Новини

6 Жовтня 2022

Євросоюз затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії

НБУ може переглянути прогноз по інфляції на поточний рік

LME обмежить нові поставки міді та цинку від російської УГМК

Нідерланди допускають перезапуск газового родовища Гронінген

СОТ очікує уповільнення темпів зростання світової торгівлі

Єврокомісія вимагає ще більше скоротити споживання газу

5 Жовтня 2022

З початку війни за кордоном опинились 3 млн громадян працездатного віку

Ключові міністри ОПЕК+ погодили скорочення видобутку нафти

Каметсталь придбав 400 портативних газоаналізаторів

ОЕСР визнала Україну потенційним членом організації

Україна може отримати фінансову підтримку від Південної Кореї

Україна веде важкі переговори про продовження зернової угоди

ЄС навряд чи вдасться уникнути рецесії

Рада ЄС досягла принципового погодження навколо нових санкцій проти РФ

"Гарантований покупець" за вересень збільшив реалізацію зеленої електроенергії у 2,2 раза

Угорщина має намір відмовитися від імпорту російського газу до 2050 року

ВСІ НОВИНИ ⇢