До бюджету закладено вкрай оптимістичний прогноз щодо надходжень від ренти на руду

Металургія Новини Теми дня
До бюджету закладено вкрай оптимістичний прогноз щодо надходжень від ренти на руду

Металурги та гірники з розумінням ставляться до прагнення держави зібрати якомога більше коштів на потреби ЗСУ та на відбудову країни після нашої перемоги, проте сукупно 7,7 млрд гривень ренти це вкрай оптимістичний прогноз, зважаючи на глибоку кризу, яку переживає галузь з початку повномасштабного вторгнення. Таку думку висловив президент Обєднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков

Він нагадав, що у відносно мирному 2021 році бюджет отримав лише трохи більшу суму від ренти — 8,07 млрд грн.

"Попит на залізорудну сировину на внутрішньому ринку сьогодні критично малий. Металургійна галузь в середньому завантажена на 15% від своїх довоєнних потужностей, в тому числі з урахуванням втрати двох потужних заводів в окупованому Маріуполі (віримо, що тимчасово). Як результат, виплавка сталі за 8 місяців 2022 року скоротилася на 64,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Гірничорудні підприємства сьогодні завантажені в середньому на 25%, а Південний, Північний та Інгулецький ГЗК взагалі призупинили роботу “до кращих часів”. На скорочення виробництва впливають і прямі воєнні загрози — наші підприємства розташовані у прифронтових містах, постійно перебувають під ризиком обстрілів та, на превеликий жаль, втрачають співробітників на фронті", - відзначив О.Каленков.

На його думку, що збільшення обсягів експорту може посприяти відновленню виробництва металу і залізорудної сировини, але в умовах блокування морських портів для продукції ГМК на це годі сподіватися: "Зважаючи на значно довші маршрути до західних прикордонних переходів, у порівнянні з транспортуванням до південних портів, а також на кількаразове підвищення тарифів Укрзалізниці — логістичні витрати підприємств ГМК з минулого року збільшилися у 4-6 разів. Це суттєво впливає на собівартість, а отже і на конкурентоспроможність нашої продукції на західних ринках. Галузь давно працює у збиток, доходи підприємств покривають лише 50-80% змінних витрат, навіть при середньому завантажені на 15%"

"Та попри скрутну кризу, підприємства ГМК і надалі будуть підтримувати українську економіку, сумлінно сплачуючи ренту та інші податки до бюджету. Проте задля збільшення податкових та валютних надходжень держава зі свого боку має підтримати саму галузь, принаймні послабивши логістичне навантаження, в тому числі шляхом домовленостей про розблокування портів для продукції ГМК", - резюмував президент "Укрметалургпрому".

Новини

2 Грудня 2022

У жовтні 2022 року виробництво сталі в Туреччині скоротилося на 17,8%

Італія введе тимчасову адміністрацію на завод російського Лукойла

Енергоатом та Holtec обговорили спільні проєкти та поглиблення співпраці

Українцям спишуть кредити на майно, знищене окупантами

Кабмін звільнив від імпортного мита та ПДВ комплектуючі для виробництва генераторів

Метінвест розробив броньовані щити для операторів крупнокаліберної зброї

SCM сплатила до бюджету понад 60 млрд грн податків

Власники танкерів відмовляються перевозити російську нафту

За недотримання графіків відключень світла відповідатимуть керівники обленерго

Дефіцит держбюджету України перевищив 800 млрд грн

Український експорт у листопаді лишився на рівні минулого місяця

На відновлення України необхідно щонайменше 350 млрд дол – СБ

Airbus за кілька місяців обіцяє відмовитись від російського титану

Росії не вдасться повністю відключити Україну від електрики – гендиректор ДТЕК

Верховна Рада спростила розробку родовищ корисних копалин

Уряди ЄС погодили обмеження ціни на російську нафту

ВСІ НОВИНИ ⇢