Європа зіткнеться з безпрецедентним ризиком дефіциту газу - МЕА

Економіка Новини
Європа зіткнеться з безпрецедентним ризиком дефіциту газу - МЕА

Європа зіткнеться з "безпрецедентними ризиками" щодо своїх поставок природного газу цієї зими після того, як росія перекрила більшість поставок по трубопроводах, і може конкурувати з Азією за і без того дефіцитний і дорогий скраплений газ, який поставляється морем, заявило Міжнародне енергетичне агентство, інформує AP.

МЕА повідомило у понеділок, що країнам Європейського Союзу доведеться скоротити споживання газу на 13% протягом зими у разі повного припинення поставок з росії через війну в Україні. МЕА заявила, що значна частина цього скорочення має бути пов'язана з поведінкою споживачів, такою як зниження температури обігріву на 1 градус і регулювання температури котла, а також консервація промислових та комунальних підприємств.

У п'ятницю ЄС погодився зобов'язати скоротити споживання електроенергії щонайменше на 5% у години пік.

Ще однією небезпекою у дослідженні називається різке похолодання наприкінці зими, що було б особливо складно, тому що газ у підземні сховища надходить повільніше наприкінці сезону через меншу кількість блакитного палива та нижчий тиск у ПСГ. ЄС уже заповнив сховища на 88%, випередивши свою мету у 80% до початку зими. МЕА припустило, що 90% буде потрібно в сценарії припинення постачання росією.

За даними МЕА, запаси газу повинні залишатися на рівні вище 33% для безпечного проходження зими, тоді як рівні нижче за цю межу можуть призвести до нестачі газу у разі похолодання наприкінці зими.

Менші запаси, як відзначається, також ускладнять Європі поповнення сховищ наступного літа, тоді як вищі резерви допоможуть знизити надзвичайно високі ціни.

Водночас попит на скраплений газ призвів до зростання цін і скорочення пропозиції настільки, що бідніші країни Азії не можуть собі цього дозволити. У Бангладеш відбуваються масові відключення електроенергії, тоді як у Пакистані відбуваються постійні відключення електроенергії, і з метою економії в магазинах та на фабриках запроваджено скорочений робочий день.

"Міжрегіональна конкуренція у закупівлі СПГ може створити додаткову напруженість, оскільки додаткові європейські потреби чинитимуть більший тиск на інших покупців, особливо в Азії, і, навпаки, холоди у Північно-Східній Азії можуть обмежити доступ Європи до СПГ", - йдеться у повідомленні агентства.

Європейські лідери кажуть, що скорочення постачання російського газу є енергетичним шантажем, спрямованим на тиск на уряди у зв'язку з їхньою підтримкою України та санкціями проти москви.

Лише невелика кількість російського газу все ще надходить трубопроводами через Україну до Словаччини і через Чорне море через Туреччину до Болгарії. Два інші маршрути дном Балтійського моря до Німеччини і через білорусь і Польщу закриті, відзначає видання.

Новини

2 Грудня 2022

У жовтні 2022 року виробництво сталі в Туреччині скоротилося на 17,8%

Італія введе тимчасову адміністрацію на завод російського Лукойла

Енергоатом та Holtec обговорили спільні проєкти та поглиблення співпраці

Українцям спишуть кредити на майно, знищене окупантами

Кабмін звільнив від імпортного мита та ПДВ комплектуючі для виробництва генераторів

Метінвест розробив броньовані щити для операторів крупнокаліберної зброї

SCM сплатила до бюджету понад 60 млрд грн податків

Власники танкерів відмовляються перевозити російську нафту

За недотримання графіків відключень світла відповідатимуть керівники обленерго

Дефіцит держбюджету України перевищив 800 млрд грн

Український експорт у листопаді лишився на рівні минулого місяця

На відновлення України необхідно щонайменше 350 млрд дол – СБ

Airbus за кілька місяців обіцяє відмовитись від російського титану

Росії не вдасться повністю відключити Україну від електрики – гендиректор ДТЕК

Верховна Рада спростила розробку родовищ корисних копалин

Уряди ЄС погодили обмеження ціни на російську нафту

ВСІ НОВИНИ ⇢