Туреччина в січні-серпні 2022 року скоротила імпорт сталі

Туреччина в січні-серпні 2022 року скоротила імпорт сталі

Туреччина за підсумками січня-серпня 2022 року скоротила імпорт  сталевої продукції на 2,7% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – до 10,96 млн т. Про це повідомляє SteelData.

Імпорт Туреччиної сталі з України за вказаний період скоротився на 75,5% у порівнянні із січнем-серпнем 2021 року – до 1,24 млн т. Поставки української сталі до Туреччини впали через блокаду Росією чорноморських портів та знищення двох найбільших меткомбінатів – «Азовсталь» та ММК ім. Ілліча в Маріуполі. При цьому імпорт у Туреччину російської сталі за 8 місяців 2022-го становив 345 тис. т, що на 8,9% менше р./р.

Падіння імпорту з України та РФ компенсується збільшенням поставок з Китаю (727 тис. т), Бразилії (237 тис. т), індії (210 тис. т) та Південної Кореї (128 тис. т). Разом ці країни у січні-серпні 2022 року відвантажили до Туреччини 1,3 млн т сталі.

Нагадаємо, у середині серпня 2022 року меткомбінати Туреччини повідомили про можливі зупинення виробництва через низький попит на їхню продукцію і високі витрати на енергоресурси. Сталевиробники не можуть забезпечити підвищення цін на продукцію ні на внутрішньому, ні на експортних ринках, через що випуск сталі стає нерентабельним.