LME обмежить нові поставки міді та цинку від російської УГМК

Металургія Новини
LME обмежить нові поставки міді та цинку від російської УГМК

Лондонська біржа металів (LME) обмежить нові поставки міді та цинку від російської Уральської гірничо-металургійної компанії (УГМК) і Челябінського цинкового заводу, що належить їй.

Про це йдеься у повідомленні біржі, пише “Економічна правда“.

УГМК – перший у РФ виробник міді.

В LME пояснили, що обмеження пов’язані із санкціями, які 26 вересня запровадила Велика Британія проти російського мільярдера, екс-президента УГМК Іскандера Махмудова.

Біржа заявила, що запроваджує обмежувальні заходи, оскільки британський уряд розглядає Махмудова як власника чи контролюючого акціонера УГМК (їй належить Челябінський цинковий завод). УГМК у березні 2022 року заявила, що Махмудов більше не є контролюючим бенефіціаром і залишив раду директорів, але не повідомила подальших подробиць.

Згідно з роз’ясненням біржі, метал із УГМК або її Челябінського цинкового заводу з 6 жовтня може поставлятися на склади LME лише в тому випадку, якщо власник зможе довести біржі, що його продали до запровадження санкцій проти Махмудова.

Мідь УГМК, яка зареєстрована у системі складів LME, не підпадає під санкції, а на складах LME немає цинку, виробленого Челябінським заводом, йдеться у повідомленні біржі.

Прес-служба УГМК не одразу відповіла на запит Bloomberg про коментарі, відправлені у неробочий час, повідомило агентство.

За даними Bloomberg, запроваджені LME обмеження – найзначніші для російських поставок на світовий ринок металів. Метали, включаючи мідь, цинк та алюміній, досі не потрапили під санкції США чи Європи, але в галузі посилюються дебати про те, чи LME має самостійно блокувати нові поставки російської сировини.

Велика Британія 26 вересня оголосила про персональні санкції проти кількох російських мільярдерів, зокрема Іскандера Махмудова. Йому заборонили в’їзд до Британії, а його активи в країні мають бути заморожені.

На мільярдера також поширюються транспортні санкції: яхтам, судам та літакам, якими бізнесмен володіє, управляює, які контролює чи фрахтує, заборонено входити до портів, літати у повітряному просторі та сідати в аеропортах Британії.

Махмудов займає 19-е місце в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії 2021 року за версією Forbes і 31-е в рейтингу 2022 року. Його статки в рейтингу 2022 року оцінюються в $3,6 млрд.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢