Замість України Молдова купуватиме електроенергію у Румунії

Новини ТЕК
Замість України Молдова купуватиме електроенергію у Румунії

Молдова після припинення постачання електроенергії з України закуповуватиме її у Румунії.

Про це повідомив віцепрем’єр – міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину, передає Інтерфакс-Україна.

Він нагадав, що через руйнування частини об’єктів енергетичної інфраструктури внаслідок російських ракетних ударів Україна з 11 жовтня припинила експорт електроенергії, у тому числі до Молдови, яка з травня закуповувала в Україні 30% електроенергії для власного споживання.

У цій ситуації республіка поки що повністю перейшла на електроенергію, яку виробляє підконтрольна Росії Молдовська ДРЕС на території невизнаного Придністров’я. Щоб виробити додаткові обсяги, компанія “Молдовагаз” планує виділяти станції додатково 0,9 млн кубометрів газу на добу.

“Тепер Молдова зможе купувати електроенергію в Румунії за ціною 450 румунських леїв за 1 МВт-год, тобто приблизно 90 євро за МВт.год. Уряд Румунії вніс відповідні поправки до законодавства в середу, 12 жовтня. Електроенергія матиме ціну нижчу за ринкову і даватиме ті 30%, які ми більше не зможемо отримувати з України. Це можливо, тому що нам вдалося синхронізувати нашу систему з європейською електроенергетичною системою ще у березні”, – пояснив віцепрем’єр.

Він уточнив , що румунська електроенергія буде “трохи дорожчою”, але в цьому випадку “важливо забезпечити необхідний обсяг, щоб не допустити відключень”.

Передбачалося, що у жовтні Молдова закуповуватиме 67% електроенергії у Молдавської ДРЕС (Придністров’я, належить російському “Інтер РАО”) за ціною $62,5 за МВт-год, 27% – у українського “Енергоатому” по $77, ще 3% – у “Укргідроенерго” по $132 за МВт-год.

Міністр знову закликав співгромадян перейти на режим суворої економії електроенергії. У середу Національне агентство регулювання в енергетиці підвищило тарифи для споживачів Молдови на 17%.

Як повідомлялося, внаслідок масованих російських ракетних ударів напередодні сталось влучання по об’єктах критичної інфраструктури (переважно об’єктах енергопостачання) у 8 областях та м. Києві, електропостачання було порушено у 15 областях, також було припинено експорт електроенергії.

Новини

19 Квітня 2024

ДТЕК попереджає про можливі відключення світла у Києві

Відвантаження довгого прокату за кордон зросли на 13,4%

EDF постачатиме зелену енергію для французького заводу з виробництва DRI

Асоціація портів України звернулась до уряду щодо ситуації на Дунаї

Ворог пошкодив припортову інфраструктуру на Одещині

Сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел

Pilbara Minerals відзначає збільшення цін на літій

Nippon Steel намагається розвіяти побоювання з приводу придбання US Steel

Каметсталь освоює виплавку заготовки підвищеної якості

Виробництво в будівельному секторі ЄС зросло на 1,8% 

США виділило $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Україна отримає від ЄІБ 560 млн євро на відновлення енергетики та житла

Китай у березні збільшив видобуток руди на 14,5% 

УЗ планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій

Зміна клімату призведе до значних економічних втрат у майже всіх країнах світу

Німецький виробник дронів відкриє завод в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢