Єврокомісія відмовилась від обмеження максимальних цін на газ

Новини ТЕК
Єврокомісія відмовилась від обмеження максимальних цін на газ

Єврокомісія (ЄК) підготувала перелік заходів у відповідь на енергетичну кризу, проте вирішила не включати до нього озвучену раніше пропозицію запровадити обмеження максимальних цін на газ.

Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на проєкт документа, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“ЄС оприлюднить новий пакет екстрених заходів проти енергетичної кризи, роблячи ставку на солідарність серед країн-членів блоку. Але ЄС утримається від негайного запровадження ліміту цін на газ на тлі політичних розбіжностей та занепокоєння щодо безпеки постачання палива”, – зазначає агентство.

Водночас Єврокомісія прагне отримати мандат від урядів країн-членів ЄС для запровадження обмеження цін на нідерландському газовому хабі TTF (Title Transfer Facility) – найбільшому майданчику з торгівлі газом у Європі. До такого кроку планується вдатися лише у крайньому випадку

Крім того, в ЄС планується створити спільний механізм для придбання газу, в рамках якого країни координуватимуть заповнення газових сховищ. У Єврокомісії пояснили, що якщо нинішні запаси газу вичерпаються до кінця цього зимового сезону, завдання заповнити сховища на 90% до листопада 2023 року буде важче виконати.

План Єврокомісії передбачає дозвіл країнам разом купувати газ для заповнення сховищ мінімум на 15%, а компаніям – створити європейський синдикат для укладання довгострокових контрактів. Проте, як уточнює Bloomberg, російські постачальники ресурсів брати участь у переговорах із синдикатом не будуть.

Також з метою зниження впливу енергокризи на домогосподарства та компанії країнам ЄС запропонують використати до 40 млрд євро із загальних фондів союзу.

Раніше в ЄС уже погодилися добровільно скоротити споживання газу на 15%. Тим часом, згідно з текстом документа, Єврокомісія має намір стежити за виконанням цього рішення та буде готова вжити заходів для примусового скорочення споживання газу або навіть переглянути цілі у цій сфері, якщо нинішні дії будуть недостатніми для стабілізації ситуації.

Очікується, що ці плани обговорюватимуть на саміті ЄС 20-21 жовтня. Потім 25 жовтня у Люксембурзі міністри енергетики держав ЄС узгодять подальші деталі.

У вівторок заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що для ЄС неможливо захистити всіх від наслідків війни РФ проти України. Натомість ЄС слід зосередитись на підтримці найбільш уразливих домогосподарств та комерційних галузей з метою уникнути зростання інфляції.

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢