Єврокомісія відмовилась від обмеження максимальних цін на газ

Новини ТЕК
Єврокомісія відмовилась від обмеження максимальних цін на газ

Єврокомісія (ЄК) підготувала перелік заходів у відповідь на енергетичну кризу, проте вирішила не включати до нього озвучену раніше пропозицію запровадити обмеження максимальних цін на газ.

Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на проєкт документа, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"ЄС оприлюднить новий пакет екстрених заходів проти енергетичної кризи, роблячи ставку на солідарність серед країн-членів блоку. Але ЄС утримається від негайного запровадження ліміту цін на газ на тлі політичних розбіжностей та занепокоєння щодо безпеки постачання палива", – зазначає агентство.

Водночас Єврокомісія прагне отримати мандат від урядів країн-членів ЄС для запровадження обмеження цін на нідерландському газовому хабі TTF (Title Transfer Facility) – найбільшому майданчику з торгівлі газом у Європі. До такого кроку планується вдатися лише у крайньому випадку

Крім того, в ЄС планується створити спільний механізм для придбання газу, в рамках якого країни координуватимуть заповнення газових сховищ. У Єврокомісії пояснили, що якщо нинішні запаси газу вичерпаються до кінця цього зимового сезону, завдання заповнити сховища на 90% до листопада 2023 року буде важче виконати.

План Єврокомісії передбачає дозвіл країнам разом купувати газ для заповнення сховищ мінімум на 15%, а компаніям – створити європейський синдикат для укладання довгострокових контрактів. Проте, як уточнює Bloomberg, російські постачальники ресурсів брати участь у переговорах із синдикатом не будуть.

Також з метою зниження впливу енергокризи на домогосподарства та компанії країнам ЄС запропонують використати до 40 млрд євро із загальних фондів союзу.

Раніше в ЄС уже погодилися добровільно скоротити споживання газу на 15%. Тим часом, згідно з текстом документа, Єврокомісія має намір стежити за виконанням цього рішення та буде готова вжити заходів для примусового скорочення споживання газу або навіть переглянути цілі у цій сфері, якщо нинішні дії будуть недостатніми для стабілізації ситуації.

Очікується, що ці плани обговорюватимуть на саміті ЄС 20-21 жовтня. Потім 25 жовтня у Люксембурзі міністри енергетики держав ЄС узгодять подальші деталі.

У вівторок заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що для ЄС неможливо захистити всіх від наслідків війни РФ проти України. Натомість ЄС слід зосередитись на підтримці найбільш уразливих домогосподарств та комерційних галузей з метою уникнути зростання інфляції.

Новини

1 Грудня 2022

Укренерго отримало 372 млн євро на відновлення електромереж

Російські війська обстріляли підприємства ДТЕК

Продажі нових авто значно скоротилися

У листопаді бізнес погіршив економічні очікування

Газпром вдвічі скоротив експорт газу в країни ЄС

Сєвєрсталь втратила 400 млн долл через санкції

Для швидкого відновлення енергосистеми необхідно послабити ціни на ринку е/е 

Швейцарія заморозила російські активи на 7,2 млрд євро

Запоріжсталь скоротив випуск прокату

Через похолодання в Європі подорожчав газ

НБУ погіршить прогноз росту ВВП через обстріли інфраструктури

Кабмін дозволив продавати зелену е/е на двосторонніх безперервних аукціонах

Російська Сєвєрсталь через санкції втратила 400 млн дол

Пентагон уклав контракт на виробництво ЗРК NASAMS для України

Уряд Канади розмістив облігації на 370 млн дол для допомоги Україні

30 Листопада 2022

Світовий банк надав Україні екстрену допомогу у 17,8 млрд дол

ВСІ НОВИНИ ⇢