Група Метінвесті працює на 30-50% довоєнного рівня

Металургія Новини Теми дня
Група Метінвесті працює на 30-50% довоєнного рівня

Гірничо-металургійна група “Метінвест” наразі працює на 30-50% довоєнного рівня та зможе відновити колишні обсяги протягом пів року-року після завершення війни, повідомив генеральний директор “Метінвесту” Юрій Риженков британському виданню The Economist.

За його словами, два меткомбінати в Маріуполі зазнали суттєвих пошкоджень, пише “Інтерфакс-Україна“.

“Ми не знаємо, наскільки серйозні ці пошкодження, але зараз вони не працюють. Безумовно, після деокупації потрібен деякий час, щоб вони знову розпочали роботу (…) Про комбінати, розташовані на окупованій території в Маріуполі, такі як “Азовсталь” та ММК імені Ілліча – ми маємо побачити, яку шкоду їм завдали під час бомбардувань Я підозрюю, що збитки там були значними, і нам знадобиться деякий час, поки ми зможемо відновити довоєнне виробництво”, – сказав СЕО в рамках участі в підкасті Money Talks видання The Economist на тему “Як відновити Україну?”.

Водночас він зазначив, що більшість комбінатів, які перебувають під контролем групи, не постраждали, тому відновлення їхнього виробництва триватиме кілька місяців: “протягом півроку-року ми зможемо повернутися до довоєнного рівня виробництва”.

Водночас топменеджер вказав на значні складнощі роботи у воєнний час.

“Ми працюємо на рівні від 30% до половини довоєнних потужностей. Але навіть цього важко досягти через логістику, оскільки порти Чорного моря не доступні Україні для експорту залізняку, сталі та вугілля. Ми змушені доставляти вантажі наземними маршрутами, а їхні потужності , на жаль, або є недостатніми для значних поставок, або дуже дорогими для деяких товарів, які ми поставляємо”, – пояснив Риженков.

Відповідаючи на запитання про те, який внесок в оборону країни робить “Метінвест”, гендиректор наголосив, що з початком вторгнення всі підприємства почали виробляти матеріали воєнного призначення, такі як колючий дріт, огорожі, бетонні блоки або протитанкові їжаки. Також з перебігом війни підприємства групи були переведені на забезпечення воєнних потреб – почали виробляти бронесталі для бронежилетів. Понад 150 тисяч бронежилетів від “Метінвесту” захищатимуть воїнів української армії та територіальної оборони.

“Ми почали виробляти мобільні сталеві укриття, які використовуватимуть наші військові на передовій. А ще виробляємо пічки, які можна використовувати взимку для розігріву їжі та обігріву в польових умовах. Всі ці речі ми виробляємо у значних обсягах протягом останніх восьми місяців. . Водночас ми багато купуємо та поставляємо українській армії. Наприклад, ми придбали понад тисячу безпілотників і десятки тисяч касок, медикаментів та іншого обладнання, необхідного на лінії фронту”, – сказав глава “Метінвесту” у новому випуску Money Talks, повідомивши про адаптацію групи до умов війни та часу, який буде потрібний для відновлення виробництва після війни.

Новини

2 Грудня 2023

Відмова від викопного палива – єдиний спосіб врятувати планету – ООН

EUROFER виступив проти продовження імпорту російських напівфабрикатів до ЄС

1 Грудня 2023

Турецький ринок чекає мита на гарячекатані рулони

Швейцарія заморозила російські активи на 8,8 млрд дол

США надали Україні два нові потужні автотрансформатори

Україна та Польща напрацьовують заходи для розблокування кордону

Туреччина імпортує з росії обладнання для АЕС

США встановили новий історичний рекорд з видобутку нафти 

За час війни в Україні ввели в експлуатацію три вітроелектростанції

Норвегія допоможе Україні забезпечити продовольчу безпеку

Nippon Steel має намір придбати вугільні та залізорудні активи по всьому світу

Україна продовжує нарощувати видобуток газу

Україна планує побудувати завод з виробництва зеленого водню

Франція хоче врятувати нікелеві копальні Нової Каледонії

Імпорт електроенергії у листопаді зріс у 3,5 раза, експорт впав на 41%

Єврокомісія може покарати Польщу через блокування кордону з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢