Авдіївський коксохім можна відновити після 8-10 місяців інтенсивних ремонтів

Металургія Новини
Авдіївський коксохім можна відновити після 8-10 місяців інтенсивних ремонтів

ПрАТ "Авдіївський коксохімічний завод" (АКХЗ), що входить до групи "Метінвест" і перебуває в режимі холодної консервації з травня поточного року, можна буде відновити через 8-10 місяців інтенсивних ремонтів, вважає в. о. генерального директора підприємства Юрій Кциненко.

За його словами, коли в Авдіївці знову настане мир та ситуація з безпекою дозволить людям повертатися додому, АКХЗ планують запустити. Є план відновлення потужностей: для того, щоб розпочати роботу, знадобиться 8-10 місяців інтенсивних ремонтів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Спочатку працюватимемо не в таких обсягах, як до 24 лютого, але, хоча б половину підприємства запустимо. А далі будуть ремонти та відновлення. Авдіївський коксохім був флагманом коксохімічного виробництва в Україні, виробляв кокс вищого класу. Я впевнений, ми обов'язково повернемо його до життя разом із колективом за підтримки компанії "Метінвест", - сказав керівник заводу каналу "Донбас24".

При цьому він нагадав, що виробництво було зупинено у квітні-2022, батареї перевели у режим холодної консервації. Устаткування вже зупиняли у 2015 році, але вперше охолодили батареї.

"Тоді ми застосовували режим гарячої консервації – природний газ подавався, і батареї грілися, будь-якої миті можна було видавати кокс. Тепер немає ні природного газу, ні коксового. Батареї повністю остигли", – констатує Кциненко.

До війни на підприємстві працювали 4 тис. осіб., виконували роботи близько 1,5 тис. підрядників. Нині більшість фахівців – у простої.

"До 200 осіб. ще працюють: займаємося евакуацією товарно-матеріальних цінностей з Авдіївки, перевозимо обладнання, яке можна використовувати на інших підприємствах компанії, сировину, що збереглася. Готуємось до зими – багато будинків зруйновано, і їх потрібно закрити, захистити від потрапляння вологи. Для людей, які залишаться там взимку, облаштовуємо пункти обігріву. Ще частина співробітників працює віддалено, а більша частина виведена у простій. Тим, хто виявив бажання, ми запропонували вакансії на інших підприємствах групи "Метінвест" - у Кам'янському, Запоріжжі, Кривому Розі, Покровську .Приблизно 500-550 осіб працевлаштовані", - зазначив в. о. СЕО.

Глава АКХЗ також повідомив, що фахівців робочих спеціальностей запрошують на інші підприємства Донбасу, вони працюють у тилу, їхній стабільній роботі нічого не загрожує. Серед таких роботодавців – "Метінвест Покровськвугілля", що працює на повну силу, сплачує податки та планує навіть збільшити виробництво. Для цього шукають нових працівників у шахтоуправлінні "Покровське".

АКХЗ – найбільший коксохімічний завод Європи, основний виробник коксу в Україні.

АКХЗ входить до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ПрАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) (71,24%) та група компаній "Смарт-холдинг" (23,76%).

Новини

29 Листопада 2022

Україна виробляє 70% необхідної електроенергії

Держборг України перевищив 100 млрд дол

Британський виробник сталі купує меткомбінат у Південній Кореї

Суха Балка зупинила технологічні процеси на шахті ім. Фрунзе

Польські компанії доставили понад 700 тонн обладнання для енергооб’єктів України

Каметсталь зупинила виробництво через перебої з енергопостачанням

Метінвест відновив роботу всіх підприємств після аварійних зупинок

Дефіцит потужності в українській енергосистемі збільшився до 30%

Україна скоротила імпорт легкових авто

МАГАТЕ провело інспекцію на Чорнобильській АЕС

Нафтогаз просить США допомогти Україні газом для проходження зими

ЄС поки не узгодив обмеження ціни на російську нафту

Україні потрібні трансформатори та системи ППО – Кулеба

ДТЕК готовий відновити роботу Трифонівської сонячної електростанції

28 Листопада 2022

Польща пропонує направити на допомогу Україні заарештовані російські активи

При екстрених відключеннях мешканці столиці будуть зі світлом по 2-3 години на добу

ВСІ НОВИНИ ⇢