Виплавка сталі у Європі знизиться

Металургія Новини
Виплавка сталі у Європі знизиться

Виплавка сталі у Європі може знизитись на 4% у 2022 році через закриття виробничих потужностей. Такий прогноз дав Алессандро Скіамареллі, директор департаменту економічного та ринкового аналізу Асоціації європейських виробників сталі (EUROFER) під час серії вебінарів, повідомляє SteelMint.

Ситуацію в наступному році, за його словами, ще потрібно обрахувати. Проте за умов покращення попиту в третьому кварталі 2023-го європейські підприємства зможуть його задовольнити, навіть на фоні війни в Україні, загальної невизначеності, енергокризи та зростання інфляції. Алессандро Скіамареллі посилається на досвід постковідного періоду, проте зауважує – це відбудеться, якщо у найближчі місяці ситуація не погіршиться.

Експерт нагадав, що скоротилося не лише виробництво, а й попит на сталь. За прогнозами EUROFER, споживання металопродукції в ЄС у 2022 році знизиться на 3,5%, а у 2023-му – на 1,9%.

Виробництво металургійних секторів постраждає у другій половині 2022 року, покращення ситуації очікується лише у другій половині 2023-го, проте багато факторів залишаються невизначеними.

Алессандро Скіамареллі також припустив, що економіка ЄС у третьому та четвертому кварталах 2022-го перебуватиме в технічній рецесії, і покращення можна очікувати лише з другого кварталу 2023-го. За його словами, економічне зростання Євросоюзу сповільнюється з третього кварталу 2021-го через постійний вплив негативних факторів – проблем з ланцюгом поставок, цін на енергоносії, високої інфляції. Зараз жорсткість монетарної політики, сповільнення зростання економіки Китаю та війна в Україні ще більше погіршили перспективи зростання ВВП для всіх розвинутих економік.

Енергетична інфляція у вересні 2022-го в єврозоні становила 41%. Ціни на газ зросли у 20 разів у річному обчисленні, але потім впали на 70% у порівнянні з піком у серпні. Вищі ціни на газ збільшать собівартість виробництва всіх енергоємних галузей у Європі, включаючи металургійну, каже експерт. Попри падіння цін на газ він досі є дорогим, і в найближі кілька місяців багато що залежатиме від ситуації в Україні.

Представник EUROFER також нагадав про необхідність термінових дій з боку ЄС щодо подолання енергокризи, до яких закликала асоціація. За його словами, такі дії ще попереду. Євросоюз, на його думку, має виступати як єдиний покупець енергоресурсів або здійснювати спільні політичні кроки.

Новини

29 Листопада 2022

Україна виробляє 70% необхідної електроенергії

Держборг України перевищив 100 млрд дол

Британський виробник сталі купує меткомбінат у Південній Кореї

Суха Балка зупинила технологічні процеси на шахті ім. Фрунзе

Польські компанії доставили понад 700 тонн обладнання для енергооб’єктів України

Каметсталь зупинила виробництво через перебої з енергопостачанням

Метінвест відновив роботу всіх підприємств після аварійних зупинок

Дефіцит потужності в українській енергосистемі збільшився до 30%

Україна скоротила імпорт легкових авто

МАГАТЕ провело інспекцію на Чорнобильській АЕС

Нафтогаз просить США допомогти Україні газом для проходження зими

ЄС поки не узгодив обмеження ціни на російську нафту

Україні потрібні трансформатори та системи ППО – Кулеба

ДТЕК готовий відновити роботу Трифонівської сонячної електростанції

28 Листопада 2022

Польща пропонує направити на допомогу Україні заарештовані російські активи

При екстрених відключеннях мешканці столиці будуть зі світлом по 2-3 години на добу

ВСІ НОВИНИ ⇢