ЄБРР планує інвестувати в Україну понад 1,5 млрд євро

Економіка Новини
ЄБРР планує інвестувати в Україну понад 1,5 млрд євро

Європейський банк реконструкції та розвитку за підсумками 2022 року планує інвестувати у проєкти в Україні понад 1,5 млрд євро

Про це керуючий директор ЄБРР у Східній Європі та на Кавказі Маттео Патроні заявив на конференції Ukrainian Investment Roadshow, що відбулася в Лондоні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Наступного року ми збираємося зробити стільки ж, якщо не більше, залежно від того, як складеться ситуація», – зазначив представник ЄБРР.

Патроне додав, що ЄБРР зазвичай інвестує близько 10-11 млрд євро на рік у країнах своїх операцій, тому обсяг коштів, що виділяються Україні, вказує на її роль для банку.

Керуючий директор пояснив, що ЄБРР може надавати такі значні кошти, оскільки бере на свій баланс частину ризику, тоді як іншу частину покривають донори.

Патроне зазначив, що якщо цього року значна частина фінансування йшла на підтримку ліквідності, то наступного року, за його прогнозами, збільшиться частка інвестиційного фінансування – не лише на відновлення, а й нові проєкти.

Він, зокрема, нагадав про виділені кошти для нового фонду прямих інвестицій Horizon Capital і повідомив про проєкт польського інвестора, який вже присутній в Україні і який хоче інвестувати в країну ще 40 млн євро.

Патроне додав, що ЄБРР цього року надав «Укрзалізниці» кредит на 150 млн євро і готує з нею новий проєкт, який сподівається схвалити на початку наступного року.

За його словами, банк незабаром збирається підписати угоду зі Львовом, завершує підготовку угоду з Дніпром та працює також із Києвом над великим пакетом ліквідності.

«І поки що рано говорити, але ми також розглядаємо можливість підтримки прифронтових міст як на сході, так і на півдні», – додав керуючий директор ЄБРР.

Він також нагадав, що ЄБРР виділив НАК «Нафтогаз України» 300 млн євро на закупівлю газу, а на початку цього тижня очікується велика пожертва у вигляді гранту.

Патроне додав, що банк також раніше виділив «Укренерго» 150 млн євро для підтримки ліквідності, а на цьому тижні його рада директорів планує затвердити ще один великий пакет підтримки для «Укренерго», який буде частково кредитом і частково грантом від іншого донора.

Новини

2 Грудня 2022

У жовтні 2022 року виробництво сталі в Туреччині скоротилося на 17,8%

Італія введе тимчасову адміністрацію на завод російського Лукойла

Енергоатом та Holtec обговорили спільні проєкти та поглиблення співпраці

Українцям спишуть кредити на майно, знищене окупантами

Кабмін звільнив від імпортного мита та ПДВ комплектуючі для виробництва генераторів

Метінвест розробив броньовані щити для операторів крупнокаліберної зброї

SCM сплатила до бюджету понад 60 млрд грн податків

Власники танкерів відмовляються перевозити російську нафту

За недотримання графіків відключень світла відповідатимуть керівники обленерго

Дефіцит держбюджету України перевищив 800 млрд грн

Український експорт у листопаді лишився на рівні минулого місяця

На відновлення України необхідно щонайменше 350 млрд дол – СБ

Airbus за кілька місяців обіцяє відмовитись від російського титану

Росії не вдасться повністю відключити Україну від електрики – гендиректор ДТЕК

Верховна Рада спростила розробку родовищ корисних копалин

Уряди ЄС погодили обмеження ціни на російську нафту

ВСІ НОВИНИ ⇢