Через проблеми з електрикою в Україні зростає попит на бензин

Новини ТЕК
Через проблеми з електрикою в Україні зростає попит на бензин

Українські нафтотрейдери минулого тижня помітили нетипове збільшення попиту на всі марки нафтопродуктів, зокрема на бензин, що може бути пов’язано з активним використанням генераторів і переформатуванням роботи найбільших роздрібних мереж країни – "Привату" й "Укрнафти".

За даними "Консалтингової групи "А-95", ціна на дизельне пальне в дрібному гурті за тиждень зменшилась на 0,25 грн – до 49,50 грн за літр, пише галузеве видання enkorr.

У свою чергу, вартість бензину марки А-95 у гурті підросла на 0,25 грн – до 40,75 грн/л, коливаючись у діапазоні 39-42,5 грн/л. При цьому вартість бензину А-92 за тиждень не змінилася і тримається на рівні 40,5 грн/л.

"На цю мить ресурсу вистачає, проте ситуація з наповненням ринку в подальші місяці може бути складною через нестачу пального за кордоном", – каже один із опитаних трейдерів. На його думку, саме ресурсні проблеми утримують ціни на сталому рівні, незважаючи на просідання котирувань (на $80 і $100 за тонну для бензину й ДП відповідно).

За даними enkorr, трейдери відзначають зростання роздрібних продажів, причому як дизпалива, так і бензинів.

Глобальним чинником зростання попиту учасники ринку вважають збільшення парку генераторів через відключення електроенергії та їх активне використання.

"Такий попит абсолютно нетиповий для листопада, єдиний чинник – генератори. Трагедії немає, але це трохи несподівано", – розповів співрозмовник.

"Ми не готові до такого збільшення, починає "рватись" графік постачання, перспективні добові запаси зменшуються. Активно шукаємо додаткові партії в Європі", – зазначив один із трейдерів.

Він не виключив, що на тижні ціни на АЗС можуть дещо зрости, щоб спробувати пригасити попит на період контрактування додаткових обсягів.

За даними одного зі співрозмовників видання, тиск на оптовий ринок також здійснювала "Укрнафта", яка після "націоналізації" втратила постачальника пального у вигляді групи "Приват". На користь цієї інформації говорить зникнення з вільного продажу на заправках "Укрнафти" бензинів. "Характерно, що бензин на ринку зараз шукає як "Укрнафта", так і "приватівці", – каже один із трейдерів. Це також вказує на чинник зростання попиту, коли мережа виявилась не готовою до цього.

Новини

25 Листопада 2022

Україна планує залучити 500 млн дол від МБРР

Українські аграрії зібрали 40 млн тонн зернових

Південна Корея надасть Україні 20 потужних генераторів

Релокація дозволила зберегти понад 35 тисяч робочих місць

ДТЕК відновив роботу своїх електростанцій та мереж

Дефіцит в український енергосистемі знизився до 30%

Метінвест передав розвідникам зимовий тактичний одяг

Велика Британія обіцяє надавати Україні допомогу стільки, скільки буде потрібно

В Укренерго розповіли про можливі обсяги експорту електроенергії з Європи

Україна отримає грант на 4,5 млрд долл від Світового банку

З початку року введення в експлуатацію житла скоротилось на 45%

В ЄС домовилися прибрати російський газ з угод про спільну закупівлю

24 Листопада 2022

ЄС готує дев'ятий пакет санкцій проти росії - фон дер Ляєн

ДТЕК заявив про відновлення роботи своїх електростанцій і електромереж

АрселорМіттал Кривий Ріг призупинив роботу через перебої з електропостачанням

Японія дасть Україні на закупівлю генераторів та ламп понад 2 млн долл.

ВСІ НОВИНИ ⇢