За недотримання графіків відключень світла відповідатимуть керівники обленерго

Новини
За недотримання графіків відключень світла відповідатимуть керівники обленерго

Керівники операторів систем розподілу електроенергії (ОСР) нестимуть персональну відповідальність за недотримання графіків і рівномірної черговості відключення електроенергії. Про це повідомляє Міністерство енергетики.

"При відключенні електроенергії ОСР має керуватися справедливим підходом, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність", - підкреслив міністр енергетики Герман Галущенко.

Зазначається, що сьогодні міністр провів нараду щодо справедливої і рівномірної черговості розподілу доступної потужності та електроенергії між споживачами під час примусового обмеження споживання електроенергії. Участь у нараді взяв заступник керівника офісу Президента України Ростислав Шурма, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Костянтин Ущаповський, керівництво Держенергонагляду та НЕК “Укренерго”.

Під час зустрічі Галущенко наголосив, що минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла удвічі.

"Аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом, свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване. Серед регіонів, по яких надходить найбільше скарг, – Київ, Київська область, Полтава і Львів", - зауважив він.

Значну частину скарг на неналежну комунікацію ОСР зі споживачами отримує НКРЕКП. Скаржаться, зокрема, на недонесення інформації про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків. Також Комісія звертає увагу операторів розподільчих мереж на необхідність врахування показників лічильників та застосування коефіцієнта зниження при виставленні рахунків споживачам “за усередненим споживанням” за листопад.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики доручило провести позапланові перевірки дотримання графіків відключення електроенергіі. До перевірок будуть залучені представники НКРЕКП, СБУ, а також НЕК Укренерго - в частині перевірок обленерго. Перевірять також технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики.

Новини

30 Січня 2023

В Україні арештували майно Дерипаски

Міністерство економіки очікує поступової девальвації гривні

У грудні імпорт сталі у США зріс на 8,6%

У минулому році 83% бізнесів зазнали скорочення доходів

Експорт сталі з Японії впав на 6,1%

Китай залишається лідером світового суднобудування 

США відмовилися виконувати рішення СОТ щодо тарифів на сталь та алюміній

Американська NAS збільшить обсяги виробництва на 20%

УЗ закупила газ для виробничих підприємств без участі посередників

Туреччина почала бурові роботи в Чорному морі

Акції компанії Жеваго продовжують падіння

У Чорному морі збудують першу плавучу вітрову електростанцію

На відновлення енергетики Україні необхідно 17 млрд дол

Італійська Eni підписала угоду про видобуток газу у Лівії

Мінекономіки готує скасування майже половини ліцензій та дозволів

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

ВСІ НОВИНИ ⇢