Попит на сталь і погода в Австралії впливатимуть на ціни на коксівне вугілля

Економіка Новини
Попит на сталь і погода в Австралії впливатимуть на ціни на коксівне вугілля

Експорт австралійського твердого коксівного вугілля у січні-вересні цього року склав 79 млн тонн, що на 6% менше, ніж роком раніше. Експорт PCI та напівм'якого коксівного вугілля склав 39 млн тонн, що на 6% менше, ніж минулого року. Австралійський експорт коксівного вугілля може знизитися четвертий рік поспіль.

Попит на поповнення запасів, погода в Австралії та відновлення світового попиту на сталь, ймовірно, вплинуть на ціни на морське коксівне вугілля в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні найближчими тижнями після того, як у листопаді спотовий ринок впав нижче 250 доларів США за тонну на умовах франко-борт в Австралії.

Ціна на низьколетке тверде коксівне вугілля преміум-класу в Австралії впала більш ніж на 64 долари за тонну, або на 21%, з початку місяця до 247,45 долара за тонну (FOB) 30 листопада. Падіння було викликане факторами, аналогічними тим, які спостерігалися в липні, коли індекс впав на 105 доларів на тонні або на 35% за місяць.

Минулого місяця попит сильно впав, оскільки металургійні заводи скоротили виробництво через низька рентабельність. Спотова доступність також покращилася після того, як з'явилося більше кінцевих користувачів, які перепродують свої довгострокові вантажі.

Падіння рівня пропозиції на екрані Globalcoal також посилило очікування покупців щодо подальшого зниження цін. Більшість кінцевих користувачів не хотіли ризикувати, купуючи спотові вантажі, оскільки мали достатньо запасів. Слабкий попит був також підкреслений пропозиціями пиловугільного вдування (ПУТ) від кінцевих споживачів на спотовому ринку.

Єдине місце з попитом на сталь, що росте, — це Індія. Будівельний та автомобільний сектори почуваються добре, але це само по собі не може змінити всю динаміку ринку. Нам потрібна підтримка Китаю та Європи. Проте фундаментальні показники ринку в Індії виявилися не такими сильними, як очікувалося, незважаючи на покращення настроїв після скасування експортних мит на металопродукцію.

Новини

2 Лютого 2023

Порятунок ГМК є питанням національної і економічної безпеки – Кінах

Головбуха Полтавського ГЗК підозрюють у несплаті податків на 2 млрд грн

Висока облікова ставка НБУ поглиблює кризу у промисловості – Кінах

У Мінфіні оцінили потребу в міжнародному інвестуванні на рівні 3 млрд дол щомісяця

Укренерго підвищує ліміти споживання електроенергії

Норвегія профінансує закупівлю газу для України майже на 200 млн євро

1 Лютого 2023

Японія направить на відновлення України 170 млн долл

Канадська Ivanhoe Mines планує наростити виробництво міді в Конго

У 2023 році економіка Росії зростатиме, а не падатиме - The New York Times

Болгарія почала будівництво трубопроводу до Сербії

В Україні впав попит на нові автомобілі

Фонд підтримки енергетики України зібрав 144 млн євро 

СБУ викрила привласнення 40 млрд в Укрнафті та Укртатнафті

Австрія передасть 5 млн євро для відновлення енергосистеми України

Китай збільшив експорт та імпорт нержавіючої сталі

В січні середня ціна на російську нафту впала нижче 50 дол/бар

ВСІ НОВИНИ ⇢