Польща до кінця 2025 року матиме 8 газових танкерів

Економіка Новини
Польща до кінця 2025 року матиме 8 газових танкерів

Польська нафтопереробна компанія ORLEN Group у 2023 році отримає у своє користування два танкери для перевезення скрапленого природного газу, а до кінця 2025 року кількість таких танкерів зросте до 8. Про це йдеться узаяві польської держкомпанії.

“Маючи власний флот суден-газовозів, ORLEN Group зможе ефективно управляти поставками в Польщу і зміцнити свої позиції на світовому ринку СПГ”, – заявили в компанії.

Танкери для Польщі будує південнокорейська Hyundai Heavy Industries – у місті Ульсан (Південна Корея) пройшла церемонія присвоєння імен двом суднам для перевезення СПГ.

Перше судно отримало назву “Lech Kaczyński” (колишній президент Польщі Лех Качинський), друге – “Grażyna Gęsicka” (колишня міністерка регіонального розвитку Польщі Гражина Ґенсицька).

Обидва політики загинули у 2010 році в авіакатастрофі під Смоленськом.

Будівництво кожного судна зайняло близько 18 місяців. Вони є найсучаснішими суднами такого типу у світі, кажуть в компанії.

Це символічний жест пам’яті покійним президенту Польщі Леху Качинському та міністру регіонального розвитку Гражині Ґенсіцькій за їхню відданість енергетичній незалежності Польщі та економічному розвитку країни”, – заявили в ORLEN Group.

“Для енергетичної безпеки Польщі вкрай важливою є диверсифікація постачання нафти та природного газу – останній ми вже стовідсотково імпортуємо з-за меж Росії. Це є результатом послідовно реалізованої стратегії імпорту скрапленого природного газу.

Поставки скрапленого газу вже покривають майже тридцять відсотків потреб нашої країни. Поставки LNG забезпечуються не лише за рахунок контрактів, а й шляхом розвитку власного флоту. Судна, побудовані на замовлення для нашого ексклюзивного використання, гарантують стабільність перевезень і зміцнюють позиції компанії на світовому ринку СПГ”, – заявив генеральний директор PKN ORLEN Даніель Обайтек.

ORLEN буде використовувати судна в рамках довгострокового договору фрахтування з норвезькою компанією Knutsen OAS Shipping, що спеціалізується на технічному обслуговуванні та комерційній експлуатації танкерів-газовозів.

За умовами контракту судновласник відповідатиме за укомплектування зафрахтованих суден та підтримання їх у належному технічному стані, а PGNiG Supply & Trading здійснюватиме повний комерційний контроль за їх експлуатацією.

Новини

17 Липня 2024

Міністр Галущенко та члени НКРЕКП підставляють президента Зеленського із тарифами на електрику – думка

З ремонту вийшов блок АЕС, сподіваємось на зайві години світла в мережі

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки – екс-міністр

В Україні побудують завод з виробництва патронів та гвинтівок

Україна отримає 200 млн євро від ЄБРР на посилення енергетичної безпеки 

ГЕС Працюють у штатному режимі попри аномальну спеку – Укргідроенерго

Туреччина може збільшити експорт газу до ЄС, якщо блок гарантує попит, – Bloomberg

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2025 

Економічний комітет Ради вимагає від НКРЕКП та Міненерго обґрунтувати ініційоване ними об’єднання тарифів для промисловості 

ФДМУ виставив на продаж колишній алюмінієвий комбінат Дерипаски

Прагнення зрівняти тарифи на розподіл є обманом для інвесторів – Кисилевський

Вантажообіг у портах України зріс у півтора раза 

Рада ухвалила закон про контроль за викидами 

16 Липня 2024

Санкції в дії: росія зіткнулася з обвальним падінням експорту металів

Фонд держмайна призначив продаж ОГХК на жовтень 

ГарПок доплатив ВДЕ-генерації понад 0,5 млрд грн

ВСІ НОВИНИ ⇢