Канада поновила санкції проти Росії, що стосуються турбін для Nord Stream

Економіка Новини
Канада поновила санкції проти Росії, що стосуються турбін для Nord Stream

Уряд Канади оголосив про скасування введеного кілька місяців тому винятку із санкцій проти росії, коли був наданий дозвіл на повернення з ремонту турбін компанії Siemens для забезпечення роботи російського газопроводу Nord Stream. Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Канади Мелані Джолі, оприлюдненій на офіційній Twitter-сторінці, передає Укрінформ.

«росія намагалася посіяти розкол (серед членів Північноатлантичного альянсу – ред.), коли стверджувала, що турбіна, яка ремонтується в Монреалі й підпадає під санкції  Канади проти рф, потрібна для забезпечення роботи Nordstream 1 на повну потужність», - заявила глава зовнішньополітичного відомства.

Тож, у липні уряд Канади - після контактів з Україною і європейськими союзниками - оголосив про введення тимчасового виключення із санкцій для росії, аби повернути відремонтоване обладнання в Німеччину. Таким чином, росія була позбавлена формального приводу припиняти експорт в Європу.

Однак путін спочатку відмовився збільшити експорт через Nordstream 1 до нормального рівня, після чого у вересні сталися вибухи на газопроводі. За результатами розслідування шведської прокуратури, вони були результатом «грубої диверсії». Наразі трубопровід не працює, а російська сторона не визначила навіть термінів, коли він знову може запрацювати, підкреслила міністр.

«З урахуванням того, що путін був змушений продемонструвати відсутність наміру повернути Nordstream 1 коли-небудь до повноцінної роботи, а сам трубопровід був виведений із ладу, уряд Канади вирішив скасувати тимчасове виключення із санкцій»,- наголошується у заяві.

Міністерка пояснила, що Канада ухвалила таке рішення, бо обставини, пов’язані з виключенням із санкцій, змінилися, і більше не служать своїй цілі.

«Таке рішення було прийнято після чергової тісної взаємодії з українськими, німецькими та іншими європейськими союзниками»,- зауважила глава МЗС Канади.

Як повідомлялося, напередодні канадський уряд оголосив про наступний крок у підтримці енергобезпеки України. Зокрема, Канада перерахує 115 мільйонів доларів мита, отриманого від імпорту з росії й білорусі, на ремонт електромережі Києва.

Новини

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ДТЕК повідомив про можливе погіршення ситуації зі світлом в Києві

Міністр сталі Індії занепокоєний глобальним протекціонізмом на ринку металобрухту

У 2022 році глобальні відвантаження залізної руди скоротились на 2,3%

На приватизацію виставлять морський порт Білгород-Дністровський

Металургійні заводи Україні виготовили на фронт 100 мобільних укриттів

СБУ повідомила про підозру керівнику РЖД

Уряд Індіі просить виробників сталі перейти до замкнутого цикла виробництва

У Миколаєві арешовано 170 вагонів з добривом російського та білоруського виробництва — СБУ

Нафтогаз планує цьогоріч збільшити видобуток газу на 1 млрд куб

Мексика збільшила експорт металопродукції на 21,2%

Petronas купує активи австралійської Wirsol, яка працює у галузі ВДЕ

Деякі митниці перешкоджають експорту металобрухту до ЄС – Бублей

Запоріжкокс наростив випуск продукціі на 6,1%

На ЄС припадає більше половини зовнішньоторговельного обороту України

ВСІ НОВИНИ ⇢