Prozorro стане майданчиком для закупівель для відбудови України

Економіка Новини
Prozorro стане майданчиком для закупівель для відбудови України

Система електронних закупівель Prozorro, включно з електронними каталогами Prozorro Market, відповідає вимогам до електронних закупівель для операцій, що фінансуються Світовим банком. Про це свідчать результати оцінки, проведеної командою World Bank, повідомляє Міністерство економіки України.

«Агентства-виконавці проєктів у рамках операцій, що фінансуються СБ, можуть використовувати систему електронних закупівель та Prozorro Market для тендерів, які вимагають використання національних процедур закупівель (з бюджетним порогом до 5 млн євро). Що стосується міжнародних тендерних процедур, які фінансуються Світовим банком в Україні (з бюджетним порогом від 5 млн євро і більше), виконавчі агенції можуть використовувати системи електронних закупівель Prozorro після того, як ДП "Прозорро" запровадить визначені вдосконалення», – зазначив директор у справах Східної Європи та Центральної Азії Аруп Банерджі.

Зі свого боку заступниця міністра економіки України Надія Бігун підкреслила, що частина рекомендацій Світового банку вже була впроваджена в рамках оновлення правил публічних закупівель в умовах воєнного стану. Зокрема, мова йде про можливість проводити тендери навіть за умови наявності лише одного учасника, можливість для учасників тендерів пропонувати ціну вищу за кошторисну тощо.

Відповідно до рекомендацій Світового банку, ДП "Прозорро" розпочало адаптацію системи під особливі стандарти та умови, затверджені World Bank, включно з механізмом оскарження. Можливість використовувати систему відповідно до вимог World Bank буде доступна вже у березні 2023 року.

Крім того, розглядається можливість адаптації системи Prozorro для специфічних потреб відбудови, наприклад, щодо закупівлі послуг консультантів, проектних та архітектурних робіт, потреба в яких буде під час відбудови. Мова йде про двоетапну процедуру: на першому етапі розглядаються технічні пропозиції учасників тендеру (склад робіт, підходи тощо), а на другому – цінові пропозиції.

В цілому позиція Світового банку також полягає в тому, що починаючи з 2023 року Prozorro має використовуватись в усіх проектах відбудови, які фінансує Банк. Крім робіт з вдосконалення системи, Міністерство економіки України та ДП "Прозорро" також проведуть безкоштовне навчання для керівників проектів Світового банку щодо використання процедур та інструментів Prozorro та Prozorro Market. 

Новини

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

Нідерланди передали Україні 300 тонн енергообладнання

Експорт чорного брухту з Японії скоротився на 13,6%

Поставки чавуну з України до Турції скоротилися 

Liberty Steel реалізує нові проекти з оптимізації та підвищення якості продукції

Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

Tata Steel розпочала будівництво нового міні-заводу з виробництва арматури

Прямі збитки українського бізнесу внаслідок війни сягнули 13 млрд – KSE

Російська компанія відсудила борг у Фірташа в 30 млрд руб.

JSW Steel, ArcelorMittal та НЛМК можуть викупити два заводи Liberty Steel у Бельгії

Уряд затвердив процедуру отримання дозволу на викиди

Суха Балка замінить електродетонатори на неелектричні

УЗ не планує масового списання вагонів у 2023 році

США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Ісландія допомагатиме відновленню енергетичного сектору України

У Польщі хочуть побудувати завод з виробництва зброї для України

ВСІ НОВИНИ ⇢