США планують передати Україні комплекти для розумних бомб

Новини
США планують передати Україні комплекти для розумних бомб

Адміністрація Байдена планує передати Україні передове електронне обладнання, яке перетворює некеровані авіаційні бомби на «розумні», здатні з високим ступенем точності вражати російські військові позиції. Про це, інформує BBC news Україна, пише Washington Post.

Комплекти містять пристрої глобального позиціювання і можуть кріпитися до різних видів зброї, перетворюючи їх на те, що Пентагон називає «спільним боєприпасом прямої атаки» або JDAM. Американські військові використали цю технологію для авіабомб вагою до 900 кг.

Поки що не зрозуміло, чи схвалив президент Байден чи будь-хто з його головних радників з національної безпеки запропоновану передачу JDAM Україні, зазначає Washington Post.

Співрозмовники газети, виступаючи на умовах анонімності, не сказали, будуть українські сили використовувати ці комплекти для авіації чи наземних озброєнь. Поки що не зрозуміло, в яких системах з арсеналу ЗСУ використовуватимуть ці комплекти.

Українські ВПС переважно покладаються на застарілі МіГи радянських часів, і Пентагон шукав способи їх модернізації замість постачання нових літаків західного виробництва, які вимагали б комплексного навчання пілотів і технічного персоналу.

США раніше вже надавали Україні передове озброєння, зокрема високошвидкісні ракети повітряного базування HARM, щоб підвищити здатність України наносити авіаудари. Але ця зброя наводиться інакше, ніж JDAM з його GPS-наведенням. HARM фіксує випромінювання, що випускають підрозділи й штаби супротивника.

З червня Україна використовує високоточні системи HIMARS, що призвело до значних втрат серед російських військовослужбовців та порушення ліній постачання.

У вівторок високопосадовці США підтвердили газеті Washington Post, що Пентагон також готується надати Україні ЗРК Patriot, найсучасніший засіб протиповітряної оборони США. За словами офіційних осіб, Байден ще не схвалив цей крок, але може зробити це найближчим часом.

Джейк Салліван, радник Білого дому з національної безпеки, заявив у понеділок, що адміністрація зосереджена на тому, щоб ускладнити спроби Росії отримати перевагу у війні, і спрогнозував, що Сполучені Штати незабаром оголосять про нові поставки зброї, пише Washington Post.

Новини

2 Лютого 2023

Порятунок ГМК є питанням національної і економічної безпеки – Кінах

Головбуха Полтавського ГЗК підозрюють у несплаті податків на 2 млрд грн

Висока облікова ставка НБУ поглиблює кризу у промисловості – Кінах

У Мінфіні оцінили потребу в міжнародному інвестуванні на рівні 3 млрд дол щомісяця

Укренерго підвищує ліміти споживання електроенергії

Норвегія профінансує закупівлю газу для України майже на 200 млн євро

1 Лютого 2023

Японія направить на відновлення України 170 млн долл

Канадська Ivanhoe Mines планує наростити виробництво міді в Конго

У 2023 році економіка Росії зростатиме, а не падатиме - The New York Times

Болгарія почала будівництво трубопроводу до Сербії

В Україні впав попит на нові автомобілі

Фонд підтримки енергетики України зібрав 144 млн євро 

СБУ викрила привласнення 40 млрд в Укрнафті та Укртатнафті

Австрія передасть 5 млн євро для відновлення енергосистеми України

Китай збільшив експорт та імпорт нержавіючої сталі

В січні середня ціна на російську нафту впала нижче 50 дол/бар

ВСІ НОВИНИ ⇢