Світове використання вугілля сягнуло рекордних позначок

Екологія Економіка Новини
Світове використання вугілля сягнуло рекордних позначок

Світове споживання вугілля сягнуло 8 мільярдів тонн за рік та за прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) залишиться на цьому рівні до 2025 року, йдеться в новому звіті Coal 2022.

“Вищі ціни на природний газ на тлі глобальної енергетичної кризи призвели до збільшення залежності від вугілля для виробництва електроенергії, але уповільнення економічного зростання водночас призвело до скорочення попиту на електроенергію та промислового виробництва – і виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії піднялося до нового рекорду”, – йдеться в матеріалі.

В звіті пояснили, що падіння споживання на “зрілих” ринках компенсується стабільним високим попитом у країнах Азії, що розвиваються. Це означає, що вугілля й надалі залишатиметься найбільшим єдиним джерелом викидів вуглекислого газу в глобальній енергетичній системі. Автори також підкреслили, що у Китаї, на який припадає 53% споживання вугілля, хвиля спеки та посуха підштовхнули використання вугілля влітку, щоб задовольнити різкий попит на електроенергію для кондиціонування повітря. Директор з енергетичних ринків і безпеки МЕА Кейсуке Садаморі зазначив, що така тенденція призведе до зростання глобальних викидів.

“Є багато ознак того, що сьогоднішня криза прискорює впровадження відновлюваних джерел енергії, енергоефективності та теплових насосів – і це призведе до помірного попиту на вугілля в найближчі роки. Політика уряду буде ключовою для забезпечення безпечного та сталого розвитку", – сказав він.

Автори також підкреслили, що три найбільші виробники вугілля у світі – Китай, Індія та Індонезія – досягнуть рекордів виробництва у 2022 році.

Однак у звіті зазначається, що немає жодних ознак стрімкого зростання інвестицій у експортні вугільні проєкти. Це свідчить про обережність інвесторів і гірничодобувних компаній щодо середньо- та довгострокових перспектив вугілля. За прогнозами МЕА, попит на вугілля в країнах з розвиненою економікою в найближчі роки впаде, оскільки відновлювані джерела енергії все більше витіснятимуть його для виробництва електроенергії.

“Проте країни Азії, що розвиваються, мають намір збільшити використання вугілля, щоб сприяти економічному зростанню, навіть якщо вони додають більше відновлюваних джерел енергії. Події в Китаї, найбільшому споживачі вугілля у світі, матимуть найбільший вплив на глобальний попит на вугілля в найближчі роки, але Індія також матиме значне значення”, – йдеться в звіті.

Металургійний експерт Хасан Акбулут у LinkedIn назвав підсумки 2022 року для вугільної галузі, в рамках звіту МЕА:

-глобальне виробництво вугільної електроенергії зростає до рекордного рівня;

-розворот Європи на вугілля є тимчасовим; глобальний попит на вугілля досягне плато до 2025 року, але багато що залежить від розвитку подій у Китаї;

-максимум видобутку вугілля стався в 2022 році;

-міжнародна торгівля вугіллям перебудовується внаслідок санкцій проти росії; напруження на ринках та воєнні дії підняли ціни на вугілля до рекордних рівнів у 2022 році;

-попри рекордні прибутки для виробників, інвестиції у вуглевидобувні активи малі.

Новини

30 Січня 2023

У Чорному морі збудують першу плавучу вітрову електростанцію

На відновлення енергетики Україні необхідно 17 млрд дол

Італійська Eni підписала угоду про видобуток газу у Лівії

Мінекономіки готує скасування майже половини ліцензій та дозволів

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

Нідерланди передали Україні 300 тонн енергообладнання

Експорт чорного брухту з Японії скоротився на 13,6%

Поставки чавуну з України до Турції скоротилися 

Liberty Steel реалізує нові проекти з оптимізації та підвищення якості продукції

Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

Tata Steel розпочала будівництво нового міні-заводу з виробництва арматури

Прямі збитки українського бізнесу внаслідок війни сягнули 13 млрд – KSE

Російська компанія відсудила борг у Фірташа в 30 млрд руб.

JSW Steel, ArcelorMittal та НЛМК можуть викупити два заводи Liberty Steel у Бельгії

Уряд затвердив процедуру отримання дозволу на викиди

Суха Балка замінить електродетонатори на неелектричні

ВСІ НОВИНИ ⇢