Уряд Австралії очікує падіння цін на залізну руду

Металургія Новини Теми дня
Уряд Австралії очікує падіння цін на залізну руду

Австралія знизила свій прогноз цін на залізну руду через послаблення попиту на фоні глобальних економічних проблем та більших, ніж очікувалось, обсягів власного експорту. Про це йдеться у звіті Департаменту головного економіста (OCE) при Міністерстві промисловості, інновацій та науки Австралії, повідомляє Agrus.

Як прогнозується, ціна на руду у поточному році в Західній Австралії у середньому становитиме $102/т,  у 2023-му – $85/т, у 2024-му – $73/т. Очікується, що за ціни у $85/т в наступному році зупиниться видобуток сировини на шахтах із більшою собівартістю виробництва.

Зазначається, що протягом вересня-жовтня минулого року в Австралії вже закрили залізнорудні шахти, що мали найбільшу маржу на фоні рекордних цін першої половини 2021-го. Видобуток на інших можуть зупинити при цінах, близьких до прогнозованих на наступний рік – $85/т. Гірничодобувні компанії, такі як Mineral Resources, наразі прагнуть скоригувати виробництво після падіння цін нижче $90/т на руду із вмістом заліза 62% у жовтні 2022-го.

OCE у грудневому звіті знизило свої очікування щодо цін на 2022 і 2023 роки в порівнянні з попереднім прогнозом, оприлюдненим у вересні. Натомість економісти збільшили прогнози щодо австралійського експорту на поточний рік – до 885 млн т з 882 млн т. Експорт ЗРС продовжував зростати завдяки активності великих гірничовидобувних компаній – Pilbara BHP, Rio Tinto та Fortescue Metals.

Водночас OCE знизив свій прогноз щодо експорту руди на 2023 та 2024 роки, оскільки очікуване падіння цін затримує або зриває великі проєкти, заплановані виробниками. Водночас виробники з меншою собівартістю видобутку нарощують обсяги повільніше.

Департамент головного економіста також збільшив свій прогноз споживання залізної руди в Китаї в наступному році, оскільки карантинні заходи, пов’язані з Covid-19, пом’якшуються і Пекін прагне стимулювати свою економіку. Ризиками для глобального попиту на залізну руду в 2023 та 2024 роках вважають широкомасштабну рецесію та перехід до виробництва «зеленої» сталі.

Новини

7 Лютого 2023

У Туреччині зросли ціни на металобрухт

Японська JFE Holdings очікує падіння виробництва та прибутку

Укрзалізниця отримала британське обладнання для швидкого відновлення мостів

USAID передало Україні першу газотурбінну станцію на 25 МВт

Австралія збільшила постачання руди до Китаю

Термін перевірки бізнесу під час відшкодування ПДВ скорочено у два рази

БЕБ передало в управління держави конфісковану руду російського олігарха Усманова

Суд заарештував всі банківські рахунки Полтавського ГЗК

Міська рада Дніпра спільно з НАБУ відсудили аеропорт у Коломойського

Уряду Великої Британії рекомендовано продовжити дію мит на китайський товстолистовий прокат

Війна завдала шкоди українському довкіллю майже на 2 трлн грн

Україна збільшує імпорт електроенергії зі Словаччини

Індійська Tata Steel відзвітувала про збитки у останньому кварталі 2022 року

ВАКС конфіскував активи підконтрольного росіянам Демурінського ГЗК

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ВСІ НОВИНИ ⇢