Німеччина збільшила споживання енергетичного вугілля

Новини ТЕК
Німеччина збільшила споживання енергетичного вугілля

Німеччина збільшує свою залежність від вугілля у спробах владнати з енергетичною кризою – третина енергетики країни наразі виробляється з вугілля. Про це повідомляє Bloomberg.

Найбільша економіка Європи нині спалює викопне паливо для виробництва електроенергії найшвидшими темпами за останні шість років та готова стати однією з небагатьох країн, які збільшать імпорт вугілля в наступному році. 

Німеччина планує поступово відмовитися від використання вугілля до 2038 року, але правляча коаліція наполягає на ще більш ранньому терміні – до 2030 року. Проте, щоб пережити поточну кризу, країна тимчасово відновила роботу низки вугільних електростанцій. 

Більшість країн використовує аналогічно тактику та повертає частину вугільних потужностей, проте з урахуванням масштабів енергетики Німеччини такий розворот є суттєвим.

За даними федерального статистичного управління Destatis, Німеччина зараз виробляє більше третини своєї електроенергії на вугільних електростанціях. У третьому кварталі виробництво електроенергії на вугільних електростанціях було на 13,3% вище, ніж за відповідний період торік.

Повернення країни до вугілля має дві основні причини: відмова від дорогого газу та зростання попиту на електроенергію з боку Франції, де виробництво електроенергії гальмується через зупинку атомних реакторів. 

Не виключено, що аварійні вугільні станції в Німеччині можуть працювати аж до грудня 2024 року, тобто на дев'ять місяців довше запланованої урядом дати закриття, вважає керівник енергетичного консалтинга Perret Associates Гійом Перре. Він зазначив, що ЄС і Туреччина є єдиними великими споживачами енергії в світі, які, як очікується, збільшать імпорт вугілля в 2023 році в порівнянні з 2022 роком. 

Цього року Німеччина також, ймовірно, стане чистим експортером електроенергії до Франції, що станеться вперше за всю історію спостережень щонайменше з 1990 року, повідомляє Destatis.  

Новини

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

Нідерланди передали Україні 300 тонн енергообладнання

Експорт чорного брухту з Японії скоротився на 13,6%

Поставки чавуну з України до Турції скоротилися 

Liberty Steel реалізує нові проекти з оптимізації та підвищення якості продукції

Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

Tata Steel розпочала будівництво нового міні-заводу з виробництва арматури

Прямі збитки українського бізнесу внаслідок війни сягнули 13 млрд – KSE

Російська компанія відсудила борг у Фірташа в 30 млрд руб.

JSW Steel, ArcelorMittal та НЛМК можуть викупити два заводи Liberty Steel у Бельгії

Уряд затвердив процедуру отримання дозволу на викиди

Суха Балка замінить електродетонатори на неелектричні

УЗ не планує масового списання вагонів у 2023 році

США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Ісландія допомагатиме відновленню енергетичного сектору України

У Польщі хочуть побудувати завод з виробництва зброї для України

ВСІ НОВИНИ ⇢