ArcelorMittal придбає польське брухтопереробне підприємство

Металургія Новини
ArcelorMittal придбає польське брухтопереробне підприємство

ArcelorMittal, один з найбільших виробників сталі у світі, оголосив про підписання угоди щодо придбання польського підприємства з переробки металобрухту Zakład Przerobu Złomu («Złomex»). Про пише GMK Center.

Закриття операції, яка підлягає отриманню стандартних дозволів від регуляторних органів, очікується протягом першого півріччя 2023 року.

Брухтопереробне підприємство Złomex керує складами металобрухту в Кракові та Варшаві. За 2021 рік компанія переробила та відвантажила майже 400 тис. т сировини.

Підприємство постачає брухт на кілька сталеливарних та ливарних заводів, а також є давнім постачальником сировини на підприємства ArcelorMittal у Домброві-Гурнічі та Варшаві.

У 2022 році компанія інвестувала в розширення діяльності на складі в Кракові, встановивши новий шредер і обладнання для розподілу брухту, а також у збільшення можливостей верфі у Варшаві. ArcelorMittal прагне підтримувати постійну стратегію зростання Zlomex.

Це вже четверта брухтопереробна компанія, яку ArcelorMittal придбав у 2022 році в Європі. Компанія націлена на покращення забезпечення своїх підприємств сировиною, яка допомогає скоротити викиди вуглецю.

«Цього року ми наполегливо працювали, щоб забезпечити більший доступ до сировини, необхідної для виробництва сталі з низьким рівнем викидів вуглецю. Придбання протягом року чотирьох спеціалізованих переробників металобрухту є дуже позитивною подією, яка відіграє важливу роль у збільшенні нашої здатності постачати сталь з низьким рівнем викидів вуглецю», – зазначив Гірт Ван Полворде, гендиректор ArcelorMittal Europe.

Зазначимо, у своєму другому звіті Climate Action, оприлюдненому влітку 2021 року, ArcelorMittal окреслив п’ять факторів, завдяки яким компанія зможе досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. Одним з таких чинників названо збільшення використання брухту в процесі виробництва сталі.

Раніше ArcelorMittal повідомив про купівлю сучасного підприємства з переробки брухту чорних металів Riwald Recycling у Нідерландах. Підписання угоди відбулося 5 грудня поточного року, її закриття очікується до кінця січня 2023-го.

Нагадаємо, попит на металобрухт зростає у зв’язку з глобальним розвитком електрометалургії в рамках декарбонізації. Незважаючи на складну економічну ситуацію, курс на зниження викидів парникових газів залишається в пріоритеті у провідних країн світу.

Сталевий бізнес також переймається питаннями забезпечення брухтом і адаптується шляхом більш глибокої інтеграції в ринок заготівлі брухту. Купівля великими металургами заготівельних компаній стає трендом – таким шляхом пішли ArcelorMittal у Європі та американські Steel Dynamics, Cleveland-Cliffs та BlueScope.

Новини

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ДТЕК повідомив про можливе погіршення ситуації зі світлом в Києві

Міністр сталі Індії занепокоєний глобальним протекціонізмом на ринку металобрухту

У 2022 році глобальні відвантаження залізної руди скоротились на 2,3%

На приватизацію виставлять морський порт Білгород-Дністровський

Металургійні заводи Україні виготовили на фронт 100 мобільних укриттів

СБУ повідомила про підозру керівнику РЖД

Уряд Індіі просить виробників сталі перейти до замкнутого цикла виробництва

У Миколаєві арешовано 170 вагонів з добривом російського та білоруського виробництва — СБУ

Нафтогаз планує цьогоріч збільшити видобуток газу на 1 млрд куб

Мексика збільшила експорт металопродукції на 21,2%

Petronas купує активи австралійської Wirsol, яка працює у галузі ВДЕ

Деякі митниці перешкоджають експорту металобрухту до ЄС – Бублей

Запоріжкокс наростив випуск продукціі на 6,1%

На ЄС припадає більше половини зовнішньоторговельного обороту України

ВСІ НОВИНИ ⇢