США мають намір домогтись від МВФ скасування додаткових доплат за кредитами України

Економіка Новини
США мають намір домогтись від МВФ скасування додаткових доплат за кредитами України

Оборонний бюджет США NDAA зобов'язує представників американського уряду у міжнародних банках розвитку, включаючи МВФ, де США є найбільшим акціонером, використовувати "розголос, голосувати та впливати”, щоб створити можливості для зміни політики цих банків щодо боргів України, повідомляє "Голос Америки".

Серед іншого, перед урядом США поставлено завдання домогтись, щоб МВФ переглянув та, можливо, скасував додаткові доплати за кредитами України. Додаткову плату за позики нараховують країнам, які мають великі борги перед МВФ.

США зацікавлені у зміні політики, на тлі рішення надати Україні десятки мільярдів на військову та гуманітарну допомогу з початку російського вторгнення в лютому. Згідно з нещодавнім рішенням, Україна отримає 44,9 мільярда доларів допомоги від США в рамках закону про державні витрати обсягом 1,7 трильйона доларів.

Неминуче, частина грошей США піде на обслуговування позик МВФ.

«Я розумію, чому Сенат хотів би зняти надбавку для України, — написав в електронному листі Пітер Гарбер, економіст, який останнім часом працював у відділі досліджень глобальних ринків Deutsche Bank. - Як головний фінансист економічної допомоги Україні, США не хотіли б надавати кошти, які прямо підуть МВФ».

Економісти Джозеф Стігліц з Колумбійського університету та Кевін П. Галлахер з Бостонського університету писали в лютому про надбавки, кажучи, що «примушення до надмірних виплат знижує продуктивний потенціал країни-позичальника, а також шкодить кредиторам» і вимагає від позичальників «платити більше». саме в той момент, коли вони найбільше обмежені в доступі до ринку".

Інші економісти кажуть, що доплата стимулює великих боржників швидко погасити свої позики.

За даними Світового банку, навіть за умови допомоги очікується, що українська економіка скоротиться на 35 відсотків, а до 2023 року країна буде винна МВФ приблизно 360 мільйонів доларів лише додаткових зборів.

Переконати 24 директорів МВФ, яких обирають країни-члени або групи країн, припинити доплати, може бути нелегко.

Перед Різдвом директори вирішили зберегти політику надбавок. У своїй заяві від 20 грудня вони сказали, що більшість директорів «відкриті для вивчення можливих варіантів надання тимчасового звільнення від доплати», але інші «зазначили, що середня вартість запозичень від Фонду значно нижче ринкової».

Видатні економісти, які вивчають наслідки війни, зазначили в грудневому звіті "Відбудова України: принципи та політика", паризького та лондонського Центру досліджень економічної політики, що "деякі важливі члени з правом голосу можуть мають інтереси, які не узгоджуються з економічною успішністю України».

Забезпечення стабільного фінансування України може стати важчим, оскільки триває війна. Зростають побоювання щодо глобальної рецесії та занепокоєння, що європейським союзникам буде складно виконати свої фінансові обіцянки. Крім того, наступного тижня Республіканська партія США отримає більшість в Палаті представників, а головний республіканець, конгресмен Кевін Маккарті, заявив, що його партія не виписуватиме "необмежений чек" для України.

Марк Вайсброт, співдиректор ліберального Центру економічних і політичних досліджень у Вашингтоні, сказав, що питання надбавок стосується не лише України, а й інших країн, які стикаються з борговими кризами. Серед них: Пакистан, який постраждав від повеней і гуманітарної кризи, а також Аргентина, Еквадор і Єгипет, які разом мають провести мільярдні доплати.

«Нелогічно для МВФ отримувати додаткові збори від країни у кризі, — сказав Вайсброт, — а це неминуче трапляється, тому що додаткові збори побудовані так, щоб вразити країни, які вже мають фінансові проблеми».

За його словами, це питання ставатиме актуальнішим із зростанням боргу України та затягуванням війни.

Джеффрі Сакс, економіст і директор Центру сталого розвитку Колумбійського університету, сказав, що «ці додаткові збори, безумовно, слід скасувати», додавши: «МВФ підриває свою основну роль кредитора останньої інстанції».

Новини

7 Лютого 2023

Війна завдала шкоди українському довкіллю майже на 2 трлн грн

Україна збільшує імпорт електроенергії зі Словаччини

Індійська Tata Steel відзвітувала про збитки у останньому кварталі 2022 року

ВАКС конфіскував активи підконтрольного росіянам Демурінського ГЗК

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ДТЕК повідомив про можливе погіршення ситуації зі світлом в Києві

Міністр сталі Індії занепокоєний глобальним протекціонізмом на ринку металобрухту

У 2022 році глобальні відвантаження залізної руди скоротились на 2,3%

На приватизацію виставлять морський порт Білгород-Дністровський

Металургійні заводи Україні виготовили на фронт 100 мобільних укриттів

СБУ повідомила про підозру керівнику РЖД

Уряд Індіі просить виробників сталі перейти до замкнутого цикла виробництва

У Миколаєві арешовано 170 вагонів з добривом російського та білоруського виробництва — СБУ

Нафтогаз планує цьогоріч збільшити видобуток газу на 1 млрд куб

Мексика збільшила експорт металопродукції на 21,2%

ВСІ НОВИНИ ⇢