Головні завдання для врятування ГМК - розблокування портів та зниження фіскального тиску, - Біленький 

Металургія Новини Теми дня Точка зору
Головні завдання для врятування ГМК - розблокування портів та зниження фіскального тиску, - Біленький 

Гірничо-металургійна галузь переживає важку кризу, тож головними завданнями для влади у 2023 році лишаються ті, що не були виконані у році минулому. Передусім йдеться про розблокування портів та відновлення експорту металургійної продукції, а також про зниження фіскального тиску. Про це заявив голова Федерації металургів Україні Сергій Біленький.

"Головні завдання для галузі та влади у 2023 році лишаються тими ж, що не були виконані у році минулому. Насамперед – це докладення зусиль на всіх рівнях, у тому числі дипломатичному, щоб нарешті розблокувати морський експорт металопродукції. Адже на сьогодні у нас є певні угоди на постачання аграрної продукції, проте продукція нашого ГМК є заблокованою. Через це Україна втрачає сотні мільйонів доларів щомісяця, які могла б отримувати", - акцентував Біленький.

Окрім того, дуже важливо все ж прийняти законодавчі зміни, які хоча б на період дії воєнного стану та кілька місяців після його завершення могли б послабити податкове навантаження на підприємства, зауважив голова ФМУ.

"В першу чергу йдеться про зниження рентних платежів, екологічних податків та податків на фонд оплати праці: зараз величезна кількість наших працівників фактично не працює і перебуває у простої, водночас їм сплачується частина зарплати, хоча підприємства нічого не виробляють. Тому варто було б вжити якихось заходів з боку держави", - пояснив Біленький.

Ще одним ключовим питанням для влади є посилення роботи на міжнародному рівні, щоб добитися введення санкцій проти всіх видів продукції ГМК держави-агресора – це забере у Росії можливість заробляти, а Україні дасть змогу розширити присутність на світовому ринку, підкреслив Біленький.

Як відомо, за час війни у ГМК України зафіксоване падіння виробництва на 70% та повна втрата 40% виробничих потужностей. Це робить галузь найбільш постраждалою в Україні. При цьому гірничо-металургійний комплекс – це одна з бюджетоутворюючих галузей, і за умови надання допомоги від держави, він може стати драйвером української економіки.

Новини

2 Лютого 2023

Дохід компанії Тігіпка, яка виготовляє вантажні вагони збільшився незважаючи на війну

Україна потребує 17 млрд на відновлення- Шмигаль

Vale скоротила видобуток залізної руди

Україна очікує продовження безмитної торгівлі з ЄС до кінця 2024 року

Україна потребує розширення імпорту електроенергії з ЄС

Вагони підсанкційних компаній працюватимуть на України – Мінекономіки

У січні дефіцит держбюджету - 72,3 млрд

Виробництво нержавіючої сталі в Китаї впало на 2,02%

Інфляція перевищює 26%, третина економіки втрачена -Шмигаль

Єврокомісія оприлюднила промисловий план "Зеленої угоди"

Німеччина може стати чистим імпортером електроенергії протягом кількох років

Aurum Group під час війни продовжує виготовляти піввагони

Дефіцит в енергосистемі зменшився через завершення ремонту на енергоблоках - Укренерго

Порятунок ГМК є питанням національної і економічної безпеки – Кінах

Головбуха Полтавського ГЗК підозрюють у несплаті податків на 2 млрд грн

Висока облікова ставка НБУ поглиблює кризу у промисловості – Кінах

ВСІ НОВИНИ ⇢