Норвегія нарощує видобуток нафти

Новини ТЕК
Норвегія нарощує видобуток нафти

Видобуток нафти в Норвегії зросте на 6,9% цього року, оскільки велике родовище Йохана Свердруп нарощує видобуток, тоді як прогнозується, що обсяги газу залишаться без змін поблизу рекордно високих рівнів. Про це повідомив Норвезький нафтовий директорат (NPD), повідомляє “БізнесЦензор” з посиланням на Reuters.

Видобуток сирої нафти та інших нафтових рідин, таких як конденсат, ймовірно, зросте до 2,02 млн барелів на день (б/д) у 2023 році з 1,89 млн в минулому році, показують прогнози NPD.

Минулого року Норвегія випередила Росію як найбільшого постачальника газу в Європі, а Equinor стала найбільшим експортером після того, як російський “Газпром” припинив постачання значної частини газу, від якого Європа раніше залежала.

Очікується, що інвестиції виробників нафти й газу, в тому числі в розвідку, цього року зростуть до 189 млрд норвезьких крон ($19,1 млрд) і досягнуть піку в 202 млрд крон у 2025 році проти 172 млрд крон у 2022 році.

Також очікується, що загальний обсяг нафти й газу зросте до 4,12 млн барелів нафтового еквіваленту на день (БНЕД) у 2023 році порівняно з попередніми 3,99 млн БНЕД минулого року.

Прогнозується, що загальний видобуток у Норвегії продовжуватиме зростати в найближчі роки, досягнувши максимуму за два десятиліття в 4,3 млн барелів у 2025 році, що трохи менше ніж рекордні 4,54 млн барелів, видобутих у 2004 році.

Зазначається, що видобуток газу в країні залишиться практично незмінним у 2023 році на рівні 122 млрд кубометрів, або 2,1 млн барелів нафтового еквівалента на день, згідно з нещодавнім урядовим прогнозом.

Наприкінці грудня 2022 року парламент Норвегії Стортинг схвалив пропозицію уряду про скасування податку на нафту з 1 січня 2023 року – це зменшить надходження до бюджету на 600 млн крон, але натомість знизить ціни на пальне на АЗС.

Новини

30 Листопада 2023

Завантаження потужностей турецької металургії скоротилось до 55%

Водоканали хочуть підвищити тарифи на 50% 

Підприємства Німеччини скоротили споживання металопрокату на 12,9%

Укрнафта збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин завдяки ремонту

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

ВСІ НОВИНИ ⇢