Норвегія нарощує видобуток нафти

Новини ТЕК
Норвегія нарощує видобуток нафти

Видобуток нафти в Норвегії зросте на 6,9% цього року, оскільки велике родовище Йохана Свердруп нарощує видобуток, тоді як прогнозується, що обсяги газу залишаться без змін поблизу рекордно високих рівнів. Про це повідомив Норвезький нафтовий директорат (NPD), повідомляє "БізнесЦензор" з посиланням на Reuters.

Видобуток сирої нафти та інших нафтових рідин, таких як конденсат, ймовірно, зросте до 2,02 млн барелів на день (б/д) у 2023 році з 1,89 млн в минулому році, показують прогнози NPD.

Минулого року Норвегія випередила Росію як найбільшого постачальника газу в Європі, а Equinor стала найбільшим експортером після того, як російський "Газпром" припинив постачання значної частини газу, від якого Європа раніше залежала.

Очікується, що інвестиції виробників нафти й газу, в тому числі в розвідку, цього року зростуть до 189 млрд норвезьких крон ($19,1 млрд) і досягнуть піку в 202 млрд крон у 2025 році проти 172 млрд крон у 2022 році.

Також очікується, що загальний обсяг нафти й газу зросте до 4,12 млн барелів нафтового еквіваленту на день (БНЕД) у 2023 році порівняно з попередніми 3,99 млн БНЕД минулого року.

Прогнозується, що загальний видобуток у Норвегії продовжуватиме зростати в найближчі роки, досягнувши максимуму за два десятиліття в 4,3 млн барелів у 2025 році, що трохи менше ніж рекордні 4,54 млн барелів, видобутих у 2004 році.

Зазначається, що видобуток газу в країні залишиться практично незмінним у 2023 році на рівні 122 млрд кубометрів, або 2,1 млн барелів нафтового еквівалента на день, згідно з нещодавнім урядовим прогнозом.

Наприкінці грудня 2022 року парламент Норвегії Стортинг схвалив пропозицію уряду про скасування податку на нафту з 1 січня 2023 року – це зменшить надходження до бюджету на 600 млн крон, але натомість знизить ціни на пальне на АЗС.

Новини

3 Лютого 2023

Запоріжсталь знизила виробництво товарів у січні

ВАКС конфіскував титановий кар'єр російського олігарха Шелкова

Екстрадиція Жеваго: французький суд знову переніс слухання

Мексиканська Ahmsa залучить нового ключового інвестора

Туреччина зменшила імпорт металобрухту

Експорт сталі з ЄС впав на 15%

Вантажні перевезення залізницею України у січні виросли на 11%

Індійська марганцева MOIL збільшила прибуток на 45%

Газпром змінив обсяг транзиту газу через Україну

НБУ прогнозує дефіцит електроенергії до кінця 2024 року

ДБР виявило російські мінеральні добрива вартістю 9 млн грн в порту на Одещині

Україна продовжить розвивати логістику на кордоні з ЄС у 2023 році — Кубраков

Кабмін розірвав угоду між Україною та Росією про повітряне сполучення

Міжнародна торгівля металобрухтом скоротилася у 2022 році

British Steel планує закрити коксові батареї в рамках руху до декарбонізації

Бухгалтеру "Укртатнафти" повідомили про підозру у привласненні 40 млрд грн

ВСІ НОВИНИ ⇢