Метінвест зацікавлений у придбанні угорського Dunaferr

Металургія Новини Теми дня
Метінвест зацікавлений у придбанні угорського Dunaferr

Українська сталеливарна та гірничодобувна компанія Метінвест звернулася до уряду Угорщини, заявивши про свою зацікавленість у Dunaferr, повідомляє Argus.

У листі прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану генеральній директор Метінвесту Юрій Риженков сказав, що Dunaferr "завжди був і залишається в нашому короткому списку, і ми все ще розглядаємо його як потенційне цінне доповнення до групи".

"Ми повністю впевнені, що як частина сім’ї Метінвесту Dunaferr зробить значний внесок у національну економіку Угорщини", – додав він.

За словами Риженкова, Dunaferr забезпечує низку синергій для Метінвесту та відповідає стратегії групи, дозволяючи їй повністю використовувати свою сировину. Метінвест міг би постачати їй залізорудний концентрат, окаткі та вугілля.

Раніше Метінвест проводив due diligence Dunaferr у 2018-19 роках. Компанії знадобляться інвестиції в розмірі щонайменше 150 мільйонів євро, щоб відновити та підтримувати роботу на рівні 60% використання, а також потрібна "значна інвестиційна програма, щоб привести її у відповідність до екологічної політики ЄС, спрямованої на скорочення викидів вуглецю на 55% до 2030 року", - припустив Риженков.

Метінвест також веде переговори з іншими виробниками про можливі придбання. Наприкінці минулого року компанія провела попередні переговори з US Steel щодо придбання її заводу в Кошице в Словаччині, а також, як повідомляється, висловила інтерес до Liberty Galati. Окрім використання сировини групи, європейський актив забезпечить Метінвесту власне постачання слябів для переробних активів.

Dunaferr пішла на ліквідацію в грудні після того, як уряд змінив своє законодавство про банкрутство. Liberty Steel постачає вугілля Dunaferr для забезпечення роботи коксових печей і також зацікавлена в придбанні компанії. Делегація Liberty відвідала Dunaferr у вівторок, і компанія створила юридичну особу в країні Liberty Central Europe.

Новини

3 Лютого 2023

Запоріжсталь знизила виробництво товарів у січні

ВАКС конфіскував титановий кар'єр російського олігарха Шелкова

Екстрадиція Жеваго: французький суд знову переніс слухання

Мексиканська Ahmsa залучить нового ключового інвестора

Туреччина зменшила імпорт металобрухту

Експорт сталі з ЄС впав на 15%

Вантажні перевезення залізницею України у січні виросли на 11%

Індійська марганцева MOIL збільшила прибуток на 45%

Газпром змінив обсяг транзиту газу через Україну

НБУ прогнозує дефіцит електроенергії до кінця 2024 року

ДБР виявило російські мінеральні добрива вартістю 9 млн грн в порту на Одещині

Україна продовжить розвивати логістику на кордоні з ЄС у 2023 році — Кубраков

Кабмін розірвав угоду між Україною та Росією про повітряне сполучення

Міжнародна торгівля металобрухтом скоротилася у 2022 році

British Steel планує закрити коксові батареї в рамках руху до декарбонізації

Бухгалтеру "Укртатнафти" повідомили про підозру у привласненні 40 млрд грн

ВСІ НОВИНИ ⇢