Європарламент проголосував за контроль над експортом металобрухту з ЄС

Екологія Економіка Металургія Новини
Європарламент проголосував за контроль над експортом металобрухту з ЄС

Члени Європарламенту проголосували за позицію Комітету з питань довкілля, громадського здоров’я та безпеки харчових продуктів (ENVI), ухвалену в грудні 2022 року. Вона стане основою для перемовин із урядами ЄС щодо остаточного прийняття нових правил перевезення відходів, повідомляє Argus.Media.

Відповідно до змін до WSR, експорт безпечних відходів для переробки (зокрема, брухту чорних та кольорових металів) до країн, що не входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), дозволять лише якщо ці держави подають заявку на згоду та демонструють здатність до екологічного поводження з відходами. Крім того, Єврокомісія ретельно контролюватиме експорт відходів до країн – членів ОЕСР.

Як зауважує Argus, нове законодавство найбільше вплине на продаж металобрухту до Азії. Європейські торговельні асоціації, що займаються переробкою брухту, продовжують наполягати, що перегляд WSR негативно позначиться на секторі та його загальних показниках, ускладнить торгівлю. Зокрема, в асоціації EuriC заявили: за даними опитування членів організації, до 80% переробників металобрухту очікують втрати обороту в результаті перегляду Регламенту.

Водночас Асоціація європейських виробників сталі (EUROFER) привітала перегляд WSR. Проте там вважають, що треба забезпечити, щоб експорт брухту здійснювався лише тим споживачам, які мають екологічні стандарти, еквівалентні ЄС.

Як ідеться в заяві, розміщеній на сайті організації, зберігаються значні ризики обходу правил, доки не будуть забезпечені рівні умови гри між ЄС і третіми країнами, зокрема, щодо екологічних стандартів під час транспортування відходів і подальшої їх обробки. Наступні кроки кроки у зміні WSR також мають передбачати посилений моніторинг експорту до держав – членів ОЕСР.

"Брухт слід розглядати як важливу сировину, оскільки вже сьогодні він визнаний дефіцитним ресурсом. Наші проєкти зі зниження викидів вуглецю потребуватимуть значно більше відходів чорних металів уже до 2030 року та ще більшу кількість – до 2050-го для екологічного виробництва сталі", – зауважив Аксель Еггерт, гендиректор EUROFER.

Новини

31 Січня 2023

Нафтогаз розпочав підготовку до наступного опалювального сезону - Чернишов

Розблокування портів для експорту продукціі ГМК принесе Україні 8 млрд долл

Центренерго має виплатити компанії Кропачова 1,3 млрд грн - рішення суду

Бельгія відмовляється від атомної енергетики

Шанхай заборонив введення нових потужностей із виробництва сталі у 2023 році

НКРЕКП оштрафувала три обленерго за неналежне інформування споживачів про графіки відключень е/е

Світове виробництво алюмінію зросло на 6,12%

План швидкого відновлення України на 17 млрд долл включає децентралізацію енергосистеми

Україна впала на 24 місце у світовому рейтингу виробників сталі

Морський транспорт торік забезпечив 54% експорту країни

США виділять 47 млн долл на розробку доступних технологій зеленого водню

У лютому УЗ підвищить плату за використання більшості типів вагонів

Укренерго попереджає про можливе застосування аварійних відключень

Гетманцев погрожує повернути довоєнну систему оподаткування бізнесу

Запоріжкокс підтвердив відповідність міжнародним стандартам ISO

Експорт брухту з Японії впав на 13,6%

ВСІ НОВИНИ ⇢