Європарламент проголосував за контроль над експортом металобрухту з ЄС

Екологія Економіка Металургія Новини
Європарламент проголосував за контроль над експортом металобрухту з ЄС

Члени Європарламенту проголосували за позицію Комітету з питань довкілля, громадського здоров’я та безпеки харчових продуктів (ENVI), ухвалену в грудні 2022 року. Вона стане основою для перемовин із урядами ЄС щодо остаточного прийняття нових правил перевезення відходів, повідомляє Argus.Media.

Відповідно до змін до WSR, експорт безпечних відходів для переробки (зокрема, брухту чорних та кольорових металів) до країн, що не входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), дозволять лише якщо ці держави подають заявку на згоду та демонструють здатність до екологічного поводження з відходами. Крім того, Єврокомісія ретельно контролюватиме експорт відходів до країн – членів ОЕСР.

Як зауважує Argus, нове законодавство найбільше вплине на продаж металобрухту до Азії. Європейські торговельні асоціації, що займаються переробкою брухту, продовжують наполягати, що перегляд WSR негативно позначиться на секторі та його загальних показниках, ускладнить торгівлю. Зокрема, в асоціації EuriC заявили: за даними опитування членів організації, до 80% переробників металобрухту очікують втрати обороту в результаті перегляду Регламенту.

Водночас Асоціація європейських виробників сталі (EUROFER) привітала перегляд WSR. Проте там вважають, що треба забезпечити, щоб експорт брухту здійснювався лише тим споживачам, які мають екологічні стандарти, еквівалентні ЄС.

Як ідеться в заяві, розміщеній на сайті організації, зберігаються значні ризики обходу правил, доки не будуть забезпечені рівні умови гри між ЄС і третіми країнами, зокрема, щодо екологічних стандартів під час транспортування відходів і подальшої їх обробки. Наступні кроки кроки у зміні WSR також мають передбачати посилений моніторинг експорту до держав – членів ОЕСР.

“Брухт слід розглядати як важливу сировину, оскільки вже сьогодні він визнаний дефіцитним ресурсом. Наші проєкти зі зниження викидів вуглецю потребуватимуть значно більше відходів чорних металів уже до 2030 року та ще більшу кількість – до 2050-го для екологічного виробництва сталі”, – зауважив Аксель Еггерт, гендиректор EUROFER.

Новини

20 Травня 2024

Влада Індії планує стимулювати виробництво ЗРС з низькосортних руд

Вартість кредитів для підприємств поступово скорочується

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

ВСІ НОВИНИ ⇢