Нафтогазова компанія Wintershall Dea йде з російського ринку

Економіка Новини
Нафтогазова компанія Wintershall Dea йде з російського ринку

Найбільша незалежна нафтогазова компанія Європи – Wintershall Dea, яка була партнером російського "Газпрому" у низці проєктів, оголосила про вихід з Росії. Як повідомляється у компанії, відповідне принципове рішення ухвалила наглядова рада Wintershall Dea.

Компанія вилучить російський сегмент із фінансової звітності та зафіксує одноразові втрати у розмірі 5,3 мільярда євро у четвертому кварталі, пов'язані з цим рішенням.

"Wintershall Dea припинить свою діяльність у Росії. Продовження діяльності в Росії є недоцільним. Агресивна війна Росії в Україні несумісна з нашими цінностями та зруйнувала співпрацю між Росією та Європою. Запроваджені в останні місяці урядом Росії обмеження щодо діяльності західних компаній у країні та зовнішнє втручання в роботу наших спільних підприємств унеможливили роботу Wintershall Dea в Росії, як раніше, і призвели до економічної експропріації спільних підприємств у Росії", – наголосив генеральний директор компанії Маріо Мехрен.

Серед причин рішення про вихід з РФ Wintershall Dea вказує укази російського президента Путіна та уряду РФ, які заднім числом знижують ціни, за якими спільні підприємства компанії в РФ можуть продавати "Газпрому" свої видобуті вуглеводні.

"Відповідно, компанія очікує зафіксувати негрошовий збиток від деконсолідації російських спільних підприємств, який разом з іншими пов’язаними з Росією знеціненнями, зокрема її частками участі в Nord Stream AG і WIGA Transport Beteiligungs-GmbH & Co. KG, становить приблизно 5,3 мільярда євро", – зазначається у повідомленні.

Німецька Wintershall Dea до останнього часу продовжувала брати участь у низці проєктів з видобутку газу в Сибіру: розробці Південно-Російського родовища (у німецької сторони 35%) і блоків 1A і 4А і 5А Ачимівських покладів Уренгойського родовища, які компанія освоює з "Газпромом" (там їй належить 2,01%). 2 березня компанія зупинила реалізацію додаткових проєктів з видобутку газу та нафти в Росії.

Новини

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

Нідерланди передали Україні 300 тонн енергообладнання

Експорт чорного брухту з Японії скоротився на 13,6%

Поставки чавуну з України до Турції скоротилися 

Liberty Steel реалізує нові проекти з оптимізації та підвищення якості продукції

Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

Tata Steel розпочала будівництво нового міні-заводу з виробництва арматури

Прямі збитки українського бізнесу внаслідок війни сягнули 13 млрд – KSE

Російська компанія відсудила борг у Фірташа в 30 млрд руб.

JSW Steel, ArcelorMittal та НЛМК можуть викупити два заводи Liberty Steel у Бельгії

Уряд затвердив процедуру отримання дозволу на викиди

Суха Балка замінить електродетонатори на неелектричні

УЗ не планує масового списання вагонів у 2023 році

США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Ісландія допомагатиме відновленню енергетичного сектору України

У Польщі хочуть побудувати завод з виробництва зброї для України

ВСІ НОВИНИ ⇢