Нафтогазова компанія Wintershall Dea йде з російського ринку

Економіка Новини
Нафтогазова компанія Wintershall Dea йде з російського ринку

Найбільша незалежна нафтогазова компанія Європи – Wintershall Dea, яка була партнером російського “Газпрому” у низці проєктів, оголосила про вихід з Росії. Як повідомляється у компанії, відповідне принципове рішення ухвалила наглядова рада Wintershall Dea.

Компанія вилучить російський сегмент із фінансової звітності та зафіксує одноразові втрати у розмірі 5,3 мільярда євро у четвертому кварталі, пов’язані з цим рішенням.

“Wintershall Dea припинить свою діяльність у Росії. Продовження діяльності в Росії є недоцільним. Агресивна війна Росії в Україні несумісна з нашими цінностями та зруйнувала співпрацю між Росією та Європою. Запроваджені в останні місяці урядом Росії обмеження щодо діяльності західних компаній у країні та зовнішнє втручання в роботу наших спільних підприємств унеможливили роботу Wintershall Dea в Росії, як раніше, і призвели до економічної експропріації спільних підприємств у Росії”, – наголосив генеральний директор компанії Маріо Мехрен.

Серед причин рішення про вихід з РФ Wintershall Dea вказує укази російського президента Путіна та уряду РФ, які заднім числом знижують ціни, за якими спільні підприємства компанії в РФ можуть продавати “Газпрому” свої видобуті вуглеводні.

“Відповідно, компанія очікує зафіксувати негрошовий збиток від деконсолідації російських спільних підприємств, який разом з іншими пов’язаними з Росією знеціненнями, зокрема її частками участі в Nord Stream AG і WIGA Transport Beteiligungs-GmbH & Co. KG, становить приблизно 5,3 мільярда євро”, – зазначається у повідомленні.

Німецька Wintershall Dea до останнього часу продовжувала брати участь у низці проєктів з видобутку газу в Сибіру: розробці Південно-Російського родовища (у німецької сторони 35%) і блоків 1A і 4А і 5А Ачимівських покладів Уренгойського родовища, які компанія освоює з “Газпромом” (там їй належить 2,01%). 2 березня компанія зупинила реалізацію додаткових проєктів з видобутку газу та нафти в Росії.

Новини

20 Травня 2024

Влада Індії планує стимулювати виробництво ЗРС з низькосортних руд

Вартість кредитів для підприємств поступово скорочується

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

ВСІ НОВИНИ ⇢