British Steel і Tata Steel отримають допомогу на суму 370 млн від Британії

Економіка Металургія Новини
British Steel і Tata Steel отримають допомогу на суму 370 млн від Британії

Уряд Великої Британії має намір затвердити пакет фінансової допомоги для здійснення «зеленого» переходу для двох найбільших сталеливарних компаній країни – British Steel і Tata Steel UK, повідомляє BBC.

Очікується, що про виділення коштів оголосять уже цього тижня. Кожна з компанія отримає близько £300 млн ($371 млн) грантів. Кошти призначені для переходу сталевиробників від доменних печей, що працюють на коксівному вугіллі, на електродугові печі, а також для компенсації витрат на електроенергію. Цей крок також спрямований на захист тисяч робочих місць у промислових центрах Великої Британії.

Міністерство бізнесу, енергетики та промислової стратегії повідомило BBC, що тісно співпрацює зі сталеливарною промисловістю, щоб забезпечити їй «стійке та конкурентоспроможне майбутнє». Зокрема, за словами інсадерів, розглядається пакет фінансування для British Steel, що належить китайській Jingye, яка раніше подавала запит на сотні мільйонів фунтів стерлінгів, аби запобігти закриттю доменної печі в Сканторпі в графстві Лінкольншир.

Водночас джерела, близькі до Tata Steel, індійської компанії, що керує найбільшим металургійним заводом Великої Британії у Порт-Толботі, зауважують, що £300 млн може бути недостатньою, аби переконати власника здійснити необхідні інвестиції. Ця сума становить лише 10% від тієї, що, за внутрішніми оцінками компанії, потрібна на переведення підприємства на виробництво «зеленої» сталі.

У 2022 році Tata Steel попередила, що може бути змушена закрити свою діяльність у Великій Британії, якщо не отримає необхідної підтримки. Компанія виробляє у Великій Британії близько 3,6 млн т сталі на рік, на завод у Порт-Толботі припадає 2% викидів вуглецю у країні та понад 15% викидів Уельсу.

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року The Telegraph повідомив, що китайский власник British Steel не дотримується інвестзобов’язань. Jingye з березня 2020 року вклала в бізнес лише £156 млн із обіцяних £1,2 млрд.

Новини

29 Травня 2024

Ставки фрахту в Чорному морі продовжили падіння

Виробництво цементу зросло на 46,3%

Німеччина хоче, щоб ЄС остаточно припинив імпорт енергоресурсів з росії

Німеччина прискорить водневі проєкти для скорочення викидів вуглецю

Укрнафта збільшила видобуток нафти на одній з свердловин у 25 разів 

ФДМУ планує запустити виробництво на Сумихімпромі

У I кварталі шведські металурги скоротили виплавку сталі

Румунія планує відновити виробництво на метзаводі Otelu Rosu

Samarco планує відновити виробництво окатишів на заводі який простоював з 2015 року

Україна втратила 85% потужностей теплової генерації

Енергоатом витратив на компенсацію тарифів на е/е для населення 48 млрд 

Osaka Titanium Technologies планує збільшити потужності з виробництва титанової губки

Cleveland-Cliffs веде переговори про купівлю американських активів НЛМК

Вірменія продовжила дію заборони на експорт металобрухту

ЄБРР інвестуватиме в Україну 1,5 млрд євро на рік до кінця війни

Дохід у металургійній галузі Китаю скоротився на 4,2%

ВСІ НОВИНИ ⇢