Меткомбінат Запоріжсталь у 2022 році працював на половину потужності

Металургія Новини
Меткомбінат Запоріжсталь у 2022 році працював на половину потужності

Металургійний комбінат “Запоріжсталь” через логістичні обмеження внаслідок війни у 2022 році працював на 50% своєї потужності. Про це заявив Роман Слободянюк, гендиректор комбінату, повідомляє Metinvest.Media.

Наприкінці року комбінату довелося додатково знизити завантаженість через дефіцит електроенергії, який виник у зв’язку з обстрілами військами РФ української енергоінфраструктури.

“Наприкінці минулого року ми зіткнулися з проблемами в енергетиці. Через це навіть ті обсяги, на які ми вийшли в першому півріччі 2022 року, не можемо наразі стабільно утримати. Обмеження електроенергії призводять до того, що ми змушені щодня зупиняти свої виробничі потужності. А це негативно впливає на виробничий процес”, – зазначив він.

Незважаючи на складнощі, комбінат  продовжує працювати та підтримувати економіку країни. За підсумками 2022 року «Запоріжсталь» сплатила до місцевого бюджету майже 700 млн грн, що лише на 25% менше від показника у 2021-му.

“При тому, що обсяг виробництва ми скоротили в половину, регіон ми підтримуємо попри все. Продовжуємо підтримувати й наших захисників – майже на 160 млн грн вже надали допомогу і продовжуватимемо це робити. Підтримуємо і медустанови: за 2022 рік передали лікарням медикаментів та обладнання на 43 млн грн”, – резюмував Роман Слободянюк.

Нагадуємо, що енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі та знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Також на тимчасово окупованих територіях півдня знаходиться більшість вітрових і сонячних електростанцій.

Як повідомляє НЕК “Укренерго”, в Україні зберігається дефіцит потужності в енергосистемі, особливо у ранковий та вечірній час.

Новини

29 Травня 2024

Ставки фрахту в Чорному морі продовжили падіння

Виробництво цементу зросло на 46,3%

Німеччина хоче, щоб ЄС остаточно припинив імпорт енергоресурсів з росії

Німеччина прискорить водневі проєкти для скорочення викидів вуглецю

Укрнафта збільшила видобуток нафти на одній з свердловин у 25 разів 

ФДМУ планує запустити виробництво на Сумихімпромі

У I кварталі шведські металурги скоротили виплавку сталі

Румунія планує відновити виробництво на метзаводі Otelu Rosu

Samarco планує відновити виробництво окатишів на заводі який простоював з 2015 року

Україна втратила 85% потужностей теплової генерації

Енергоатом витратив на компенсацію тарифів на е/е для населення 48 млрд 

Osaka Titanium Technologies планує збільшити потужності з виробництва титанової губки

Cleveland-Cliffs веде переговори про купівлю американських активів НЛМК

Вірменія продовжила дію заборони на експорт металобрухту

ЄБРР інвестуватиме в Україну 1,5 млрд євро на рік до кінця війни

Дохід у металургійній галузі Китаю скоротився на 4,2%

ВСІ НОВИНИ ⇢