Нафтогаз вивчає можливість видобутку газу з вугільних пластів

Економіка Новини ТЕК
Нафтогаз вивчає можливість видобутку газу з вугільних пластів

Група Нафтогаз запустила дослідження на Львівщині, його основна мета – пропрацювати технологію та виробничий процес видобутку природного газу з вугільних пластів, про це йдеться в повідомленні НАК "Нафтогаз-України", повідомляє Мінпром.

Потенційно технологія має значні перспективи. Може допомогти зміцнити енергонезалежність України, збільшити безпеку шахтарів, сприяти євроінтеграційним процесам України та створити додаткові можливості для розвитку місцевих громад.

"Україна має одне з найвищих значень вмісту метану на тонну вугілля (в середньому 2,5 м3/т у Канаді та до 25 м3/т в Україні) та 7-е місце у світі за запасами вугілля. Тому ця технологія у нас має значні перспективи. Наразі тривають дослідні роботи на обраній спільно з ДП «Львіввугілля» ділянці, а наприкінці 2023 року, у випадку успішних результатів досліджень,  ми плануємо повноцінно запустити проект та розпочати буріння", – розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.

За основу взято досвід застосування технологій із вилучення метану з вугілля (Coal Bed Methane), який вивчили фахівці Групи Нафтогаз на виробничих майданчиках США, Китаю, Канади.

"У світі цю технологію вже давно використовують. До прикладу, в США видобуток метану вугільних пластів перевищує 60 млрд куб. м на рік, що майже втричі більше річного споживання газу в Україні. У нас також є значні перспективи і ми маємо їх використовувати", – зазначив Олексій Чернишов.

Окрім додаткового внеску для зміцнення енергонезалежності України, технологія допоможе зробити безпечнішим видобуток вугілля.

Метан вугільних пластів впродовж сотень років розглядався виключно як «ворог шахтарів», джерело вибухів і раптових викидів вугілля й породи в шахтах. На боротьбу з ним витрачалися (і витрачаються) значні матеріально-технічні, енергетичні та трудові ресурси. Масштабування ефективної та комерційно вигідної технології видобутку шахтного газу допоможуть зробити сферу загалом ефективнішою.

Крім того, ця діяльність допоможе Україні покращити показники відповідності директивам ЄС щодо зниження емісії шкідливих газів. Видобуток також дасть поштовх для розвитку регіонів, де він здійснюватиметься, адже це додаткові робочі місця та податки у місцевий бюджет.

Дослідження реалізується у співпраці Групи Нафтогаз та ДП «Львіввугілля» у межах державної програми зміцнення енергонезалежності України.

Новини

20 Березня 2023

Eurofer підтримує підсилення санкцій проти російської метпродукції

МВФ змінив правила для затвердження кредитної програми для України

Через ремонти можливі відключення електрики у двох областях

Nucor очікує на збільшення поставок у першому кварталі

Релоковані підприємства отримають гранти від Данії

17 Березня 2023

США готують новий пакет військової допомоги для України

Китай може оскаржити вуглецеве мито у міжнародних торгівельних судах

Німецька промисловість скоротила викиди парникових газів на 10%

Україна збільшила експорт залізної руди

У Китаї збільшилася виплавка сталі

В Україні скорочуються обсяги заготівлі металобрухту - Уавтормет

У лютому виробництво сталі у В'єтнамі скоротилося на 8,9%

Укроборонпром відновлюватиме пошкоджену закордонну техніку

Китай зняв заборону на імпорт австралійського вугілля

Металургійним заводам загрожує зупинка через нестачу сировини - Каленков

Україна готує угоди про митний безвіз із ОАЕ та вільну торгівлю з Японією та Австралією, – Мінекономіки 

ВСІ НОВИНИ ⇢