Нафтогаз вивчає можливість видобутку газу з вугільних пластів

Економіка Новини ТЕК
Нафтогаз вивчає можливість видобутку газу з вугільних пластів

Група Нафтогаз запустила дослідження на Львівщині, його основна мета – пропрацювати технологію та виробничий процес видобутку природного газу з вугільних пластів, про це йдеться в повідомленні НАК “Нафтогаз-України”, повідомляє Мінпром.

Потенційно технологія має значні перспективи. Може допомогти зміцнити енергонезалежність України, збільшити безпеку шахтарів, сприяти євроінтеграційним процесам України та створити додаткові можливості для розвитку місцевих громад.

“Україна має одне з найвищих значень вмісту метану на тонну вугілля (в середньому 2,5 м3/т у Канаді та до 25 м3/т в Україні) та 7-е місце у світі за запасами вугілля. Тому ця технологія у нас має значні перспективи. Наразі тривають дослідні роботи на обраній спільно з ДП «Львіввугілля» ділянці, а наприкінці 2023 року, у випадку успішних результатів досліджень,  ми плануємо повноцінно запустити проект та розпочати буріння”, – розповів голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов.

За основу взято досвід застосування технологій із вилучення метану з вугілля (Coal Bed Methane), який вивчили фахівці Групи Нафтогаз на виробничих майданчиках США, Китаю, Канади.

“У світі цю технологію вже давно використовують. До прикладу, в США видобуток метану вугільних пластів перевищує 60 млрд куб. м на рік, що майже втричі більше річного споживання газу в Україні. У нас також є значні перспективи і ми маємо їх використовувати”, – зазначив Олексій Чернишов.

Окрім додаткового внеску для зміцнення енергонезалежності України, технологія допоможе зробити безпечнішим видобуток вугілля.

Метан вугільних пластів впродовж сотень років розглядався виключно як «ворог шахтарів», джерело вибухів і раптових викидів вугілля й породи в шахтах. На боротьбу з ним витрачалися (і витрачаються) значні матеріально-технічні, енергетичні та трудові ресурси. Масштабування ефективної та комерційно вигідної технології видобутку шахтного газу допоможуть зробити сферу загалом ефективнішою.

Крім того, ця діяльність допоможе Україні покращити показники відповідності директивам ЄС щодо зниження емісії шкідливих газів. Видобуток також дасть поштовх для розвитку регіонів, де він здійснюватиметься, адже це додаткові робочі місця та податки у місцевий бюджет.

Дослідження реалізується у співпраці Групи Нафтогаз та ДП «Львіввугілля» у межах державної програми зміцнення енергонезалежності України.

Новини

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

США пропонують для допомоги Україні використати прибуток з російських активів

ЄС інвестує 600 млрд євро в енергетичну інфраструктуру заради зеленого переходу

ВСІ НОВИНИ ⇢