США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Економіка Новини Транспорт
США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Управління контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) внесло доповнення до переліку фізичних та юридичних осіб та їх активів, що підпадають під санкції, для подальшого ослаблення військової машини Росії. Як повідомила прес-служба мінфіну США, до списку потрапило, зокрема, АТ «Далекосхідний центр суднобудування та судноремонту» та пов’язані з ним АТ «30 СРЗ», АТ «179 СРЗ», АТ «Далекосхідний завод «Звєзда», АТ «Північно-східний ремонтний центр», АТ «Центр судноремонту «Дальзавод», АТ «ЦКЛ «Лазурит», ТОВ ДПІ «Східпроектверф».

Під санкції потрапила також Sewa Security Services — охоронна компанія з Центральноафриканської Республіки, яку контролює так звана група Вагнера, оголошена в США міжнародною злочинною організацією. Також до списку включено Спілку офіцерів міжнародної безпеки (OUIS) — підставну компанію Вагнера, яка працює в ЦАР. Доповнила список авіаційна компанія з ОАЕ Kratol Aviation, яку Вагнер використовує для перевезення персоналу та обладнання між ЦАР, Лівією та Малі.

Також під обмеження потрапили російська вантажна авіакомпанія «Авіакон Цитотранс», розробник безпілотників «Уральський завод цивільної авіації», держпідприємство з ремонту літаків «Національна авіаційна сервісна компанія», розробник засобів зв’язку для авіації «Науково-виробниче підприємство «Пріма» та «Науково-виробниче підприємство «Гамма», що виробляє технології для ФСБ. Також у списку концерн повітряно-космічної оборони «Алмаз-Антей» та його гендиректор Ян Новіков.

Персональні санкції ведені проти Алана Лушнікова та його компанії «ТКХ-Інвест», через яку він володіє акціями концерну «Калашніков», та проти заступника голови уряду Росії — міністра промисловості та торгівлі Дениса Мантурова.

Чинність санкцій щодо цих структур та осіб передбачає заморожування активів заборону для громадян та компаній США на ведення бізнесу з учасниками списку санкцій.

У лютому 2022 року Міністерство фінансів США у зв’язку з військовим вторгненням РФ на територію України ввело додаткові санкції стосовно найбільшої російської морської та вантажної судноплавної компанії «Совкомфлот» та низки інших організацій, що належать або контролюються російським урядом. Аналогічні санкції запроваджено Євросоюзом.

На початку квітня США запровадили санкції проти російської «Об’єднаної суднобудівної корпорації», а також 28 дочірніх компаній ОСК — зокрема, конструкторських бюро «Алмаз», «Рубін», АТ «Балтійський завод», АТ «Невське ПКБ», АТ «Адміралтейські верфі».

У травні OFAC розширило перелік фізичних та юридичних осіб та їх активів, що підпадають під санкції, включивши до сім судноплавних компаній Росії та 70 суден різних типів, зареєстрованих у російській юрисдикції.

У грудні до санкційного списку потрапили ще десять російських компаній і дослідницьких установ, пов’язаних із судноплавством.

Новини

29 Травня 2024

ЄБРР інвестуватиме в Україну по 1,5 млрд євро на рік до кінця війни

28 Травня 2024

Укрнафта запустила чергову високодебітну свердловину на заході країни

Укрзалізниця отримала від Японії 25 тис тонн рейок

Енергетики отримали нову партію допомоги від Німеччини

В українські сховища закачали перший мільярд кубометрів газу 

З початку року Укргазвидобування збільшило видобуток газу на 10%

У Києві презентовано каталог українських виробників техніки для громад

Гроші від підвищення тарифу на е/е розділять Укргідроенерго і Енегроатом – депутат

Китай закликає припинити атаки на судна в Червоному морі

Уряд працює над створенням механізму електронного бронювання

ЄС офіційно схвалив закон про промисловість з нульовим рівнем викидів

Швеція надає 57 млн євро для підтримки української енергетики

Мінекономіки планує запровадити кешбек на українські товари до кінця літа

US Steel запустила виробництво на новому заводі окатишів

Уряд визначив перелік об’єктів яким не будуть вимикати світло

Покровський ГЗК не може повноцінно працювати через дефіцит електроенергії та її високу вартість

ВСІ НОВИНИ ⇢