Гетманцев погрожує повернути довоєнну систему оподаткування бізнесу

Економіка Новини
Гетманцев погрожує повернути довоєнну систему оподаткування бізнесу

Голова Комітету фінансів України Данило Гетьманцев анонсує підвищення податків, відновлення податкових перевірок та обов’язкове введення РРО. Зміни торкнуться насамперед найменших підприємців. ФОПи вже готують протести, адже повернення навіть до довоєнних умов праці можуть вбити малий бізнес, йдеться в сюжеті ТСН.

“Податки малому бізнесу не скорочують, навпаки, ми чуємо з жахом, що їх хочуть підвищити. І електрику хочуть підвищити. Податки ніхто не знизив, нічого нам не дали ніяких умов для роботи. Вони ж штрафи не прибрали, вони відклали їх на період війни. У мене таке відчуття, що ми всі вийдемо з величезними штрафами – 10 тисяч, 50 тисяч. Тобто ще раз питання до пана Гетьманцева – на кого ви працюєте?”, – каже підприємець Тетяна Горєва.

Приводом для хвилювань малого бізнесу стали недавні заяви глава парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Гетьманцев анонсував повернення вже влітку довоєнної системи оподаткування. Тоді ж відновляться податкові перевірки, а кожен суб’єкт бізнесу повинен встановити реєстратор розрахункових операцій (РРО).

Економічний експерт Олег Гетьман зазначає, що введення РРО абсолютно економічно не доцільне, тому що ФОП не можуть вийти за встановлені ліміти.

Зі свою чергу лідер ФОП Сергій Доротич вважає, що переведення економіки країни під час війни на систему оподаткування у 2% врятувало її, тоді як повернення до довоєнних правил з посиленням фіскалізації та податковими перевірками економіку просто доб’є:

“Сьогоднішня ініціатива щодо скасування цієї системи, що нависла над підприємцями – це удар в пах. Це черговий стрес, це зупинка, в якійсь мірі роботи підприємств, це недоотримання в бюджет коштів, а недоотримані кошти – це патрони і снаряди на передову”

Замість того, щоб займатися бізнесом в складних умовах, бізнесмени будуть спілкуватися з податківцями: спочатку листування, потім збір документів і оскарження рішень інспекторів в судах, йдеться в сюжеті.

У Комітеті фінансів кажуть, що остаточні рішення щодо змін у Податковому кодексі ще не прийняті. Більшість депутатів схиляються до того, щоб продовжити мораторій на перевірки і залишити все без змін.

Новини

20 Травня 2024

Влада Індії планує стимулювати виробництво ЗРС з низькосортних руд

Вартість кредитів для підприємств поступово скорочується

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

ВСІ НОВИНИ ⇢