У 2023 році економіка Росії зростатиме, а не падатиме - The New York Times

Економіка Новини
У 2023 році економіка Росії зростатиме, а не падатиме - The New York Times

У 2023 році економіка Росії зросте, замість падіння, яке прогнозувалося внаслідок запровадження санкцій. Зокрема, країні-агресорці вже вдалося відновити показники експорту-імпорту до довоєнного рівня, пише The New York times.

"У понеділок Міжнародний валютний фонд заявив, що очікує зростання російської економіки на 0,3% в цьому році, що є різким поліпшенням в порівнянні з його попередньою оцінкою скорочення на 2,3%", - йдеться в редакційній статті.

МВФ також заявив, що очікує, що обсяг експорту російської сирої нафти залишиться відносно високим за нинішнього цінового ліміту, а російська торгівля й надалі буде перенаправлятися до країн, які не ввели санкцій.

При цьому, як стверджує видання, попри те, що Росія припинила публікувати торгові дані, показники торгівлі у деяких сусідів і союзників Росії свідчать, що "такі країни, як Туреччина, Китай, Білорусь, Казахстан, Вірменія і Киргизстан вступають у справу, щоб забезпечити Росію багатьма продуктами, які західні країни намагалися відрізати в якості покарання за вторгнення Москви в Україну".

"Російська торгівля, схоже, значною мірою повернулася туди, де вона була до вторгнення в Україну в лютому минулого року. Аналітики підрахували, що російський імпорт, можливо, вже відновився до довоєнного рівня, або незабаром зробить це", - йдеться у статті.

Більше того, вашингтонська некомерційна організація, компанія Silverado Policy Accelerator нещодавно опублікувала подібний аналіз, оцінивши, що вартість російського імпорту вже до вересня перевищила довоєнний рівень.

Але такі успіхи російської економіки, як пише The New York times, пов'язані не лише з тим, що низка союзників Росії допомагають їй обходити санкції.

"Частково це може бути пов'язано з тим, що багатьом країнам і компаніям важко вийти з Росії. Недавні дослідження показали, що менше ніж 9% компаній, що базуються в Європейському Союзі та Великий сімці, відмовилися від своїх російських дочірніх компаній", - стверджує видання.

Росії також вдалося обійти санкційні обмеження на транспортування нафти нафтопродуктів морем.

"Компанії, що відстежують, морський рух, бачать сплеск активності судноплавних флотів, які можуть допомагати Росії експортувати її енергоносії, очевидно, минаючи західні обмеження на ці продажі", - пише The New York times.

Як вважають опитані виданням експерти, в цьому Росії можуть допомагати такі країни, як Об'єднані Арабські Емірати, Індія, Китай, Пакистан, Індонезія та Малайзія. А обхід санкцій відбувається в промислових масштабах.

"Очікувалося, що різні масштабні санкції затиснуть російську економіку. Вони включають обмеження ціни, яку Росія може стягувати за свою нафту, а також обмежений доступ до напівпровідників та інших критично важливих технологій. Але російська економіка виявилася напрочуд стійкою, що ставить питання про ефективність санкцій Заходу", - йдеться також у статті.

У кризовому стані знаходяться також окремі галузі економіки РФ. Наприклад, це автомобільні заводи, які закрили через те, що не змогли отримати запчастини з Німеччини, Франції, Японії та Південної Кореї.

Але російська держава виявилася менш вразливою. Наприклад, російському центробанку вдалося підтримати вартість рубля і зберегти стабільність фінансових ринків.

"Ми не можемо говорити, що російська економіка розвалена, що вона зруйнована, що Путіну не вистачає коштів, щоб продовжувати свою війну", - заявив у коментарі виданню ексміністр фінансів РФ Сергій Алексашенко.

Новини

27 Березня 2023

Металургійні підприємства США скоротили імпорт сталі

Розблокування портів надасть +10% додаткового зростання ВВП України - дослідження

Україна прагне стати хабом чистої електроенергії для Європи 

Мінфін заявив про скорочення держборгу України

Промвиробництво в Україні скоротилося на 37%, – Держстат 

Україна планує з квітня удвічі збільшити тариф на транзит нафтопроводом Дружба

Темпи зростання вітрової енергетики впали до найнижчого рівня за три роки

Україна приєднається до міжнародного розвитку вуглецевих ринків

Українські 122-мм снаряди вже використовуються на полі бою

На вихідних бензин та дизпальне продовжили дешевшати

В Україні суттєво скоротилось споживання електроенергії

Російський виторг від експорту енергоносіїв може скоротитися удвічі

Запоріжсталь отримала сертифікати на відповідність європейським стандартам

Металотрейдер “Метал холдинг" у 2022 збільшив прибуток до 30 млн грн

У 2022 році український ринок металоконструкцій скоротився в середньому на 60%

Чілійська САР розробляє установку для виробництва екологічного чистого водню

ВСІ НОВИНИ ⇢