Інфляція перевищює 26%, третина економіки втрачена -Шмигаль

Економіка Новини
Інфляція перевищює 26%, третина економіки втрачена -Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оцінює падіння економіки України у 2022 році в понад 30% і очікує зростання на 0,3% цього року. Про це Шмигаль заявив німецькому журналу Spiegel, пише Укрінформ.

"За попередніми оцінками, падіння за 2022 рік становить понад 30%. Третина нашої економіки зникла.Інфляція дещо перевищує 26%", - сказав глава уряду. Він нагадав, що багато підприємств були фізично знищені, наприклад "Азовсталь", яке було одним із провідних виробників металу в країні.

Водночас прем’єр назвав важливим те, що попри таке падіння, українська економіка сплатила на 10% більше податків, ніж у 2021 році. Урядовець пояснив це тим, що підприємці відчувають відповідальність і хочуть підтримати армію та країну.

"Усі податки, які ми збирали, йшли на армію. Інша половина бюджету фінансується завдяки допомозі наших партнерів, зокрема Німеччини", - зауважив Шмигаль.

Оцінюючи перспективи на 2023 рік, глава уряду назвав цифру зростання ВВП 0,3%. Такий прогноз базується на найгірших можливих умовах: що війна триватиме протягом року і що ракетні атаки на енергетичну інфраструктуру продовжуватимуться. Дефіцит бюджету планується на рівні майже 38 мільярдів доларів. Шмигаль поінформував, що Україна отримує 18 мільярдів євро фінансової допомоги від ЄС, ще 10 мільярдів доларів надходять від США. Зараз Київ працює з Міжнародним валютним фондом над новою програмою структурної допомоги, яка розрахована щонайменше на чотири роки та передбачає 16-20 мільярдів доларів.

Говорячи про те, скільки коштуватиме фактична післявоєнна реконструкція, Шмигаль назвав суму від 600 млрд до 750 млрд євро. При цьому він підкреслив, що відбудова не повинна лягати на плечі платників податків у Європі або США, заплатити має агресор. Збитки мають бути відшкодовані за рахунок російських активів, заморожених за кордоном, які сьогодні сягають 350 – 500 млрд доларів. В Україні було конфісковано статки двох російських банків на суму 423 млн євро.

Новини

22 Березня 2023

Thyssenkrupp Steel поставить Benteler сталь зі зниженим вмістом вуглецю

Метпідприємства України у лютому збільшили експорт напівфабрикатів на 81%

У січні 73% підприємств тимчасово призупиняли роботу через нестачу електрики

Релоковані підприємства отримають допомогу від Норвегії

ДТЕК розпочав ремонтну кампанію з підготовки до наступного опалювального сезону

Збитки інфраструктури від війни оцінили в 144 млрд дол

Укроборонпром налагодив виробництво 122-мм снарядів

З початку року Україна отримала 4,7 млрд євро від ЄС

Франція прийняла рішення будувати нові АЕС

Збитки Укргідроенерго від ворожих атак росіян сягають 40 млрд грн

З кінця 2021 року в ЄС скорочено понад 1 млн тонн алюмінієвих потужностей

Україна та МВФ досягли угоди на рівні персоналу

21 Березня 2023

УЗ продала на торгах брухту на 13,4 млн грн

Запоріжсталь вводить в експлуатацію домну

Важливою складовою відновлення України є зелена енергетика – Енергоспівтовариство

Італійські металурги скоротили випуск сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢