ДМЗ Ярославського запустив прокатний цех

Економіка Металургія Новини
ДМЗ Ярославського запустив прокатний цех

ПрАТ “Дніпровський металургійний завод” (ДМЗ, раніше – “Євраз-ДМЗ”), що входить до DCH Steel групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського, перевів нагрівальні печі прокатного цеху (ПЦ) №1 на природний газ замість доменного через простоювання доменних печей і брак коксового газу.

Згідно з інформацією в корпоративній газеті DCH Steel, з жовтня 2022 року два нагрівальні колодязі ПЦ-1 були переведені на природний газ, а з січня 2023-го на цей енергоносій переведені вже шість печей, задіяних у виробництві.

“Енергоресурс дуже дорогий, тому фокус наведено на постійний контроль витрат природного газу на виробництво однієї тонни продукції по кожному колодязю. У такий спосіб прагнемо відслідковувати, як на питомі витрати газу впливають різні показники: технічний стан обладнання, тривалість повітряних тривог, під час яких метал перебуває понаднормовий час у печі, людський чинник тощо”, – пояснює директор з якості та технології підприємства Юрій Кравченко, якого цитує видання.

За його словами, щодня аналізується ситуація і розробляються оптимальні рішення. Зокрема, у січні цільовий показник використання природного газу досягнуто і є потенціал для його зниження.

“Зрозуміло, що переведення печей на природний газ – вимушене рішення, але в такий спосіб ми забезпечуємо роботою ПЦ-1 і його незалежність від внутрішніх ресурсів, тому що доменного газу немає, а коксового недостатньо через невеликі обсяги виробництва на КХП (коксохімічному підрозділі)”, – констатує Кравченко.

І додав, що доменне виробництво наразі простоює через дефіцит сировини і блокування портів. При цьому прокатні цехи працюють на давальницькій сировині, зокрема перша прокатна кампанія в ПЦ-1 почалася з 18 січня 2023 року.

ДМЗ спеціалізується на випуску сталі, чавуну, прокату та виробів з них. Група DCH 1 березня 2018 року підписала договір про купівлю у Evraz Дніпровського метзаводу.

Рудник “Суха Балка” – одне з провідних підприємств гірничодобувної галузі в Україні. Видобуває залізну руду підземним способом. До складу рудника входять шахти “Ювілейна” та ім. Фрунзе. Фрунзе.

Група DCH у травні 2017 року придбала рудник у групи Evraz.

Новини

24 Березня 2023

Українці менш песимістично оцінюють економічну ситуацію в країні

Автогаз на АЗС подешевшав до 22 грн за літр

Металургійна галузь відновиться лише після деблокади портів

Виплавка сталі у Китаї зросла на 4,7%

Українська енергетика отримала допомогу від 30 країн

Португалія допоможе Україні запустити систему торгівлі квотами на викиди

Кубраков назвав пріоритетні напрями відновлення України

Сентравіс експортувала на 126 млн євро своєї продукції

ІНГЗК проводить роботи з підвищення надійності обладнання

Переможця аукціону з продажу Білгород-Дністровського порту перевіряють правоохоронці- ФДМУ

Україна отримає від EMSA обладнання для ліквідації забруднень у портах

АМКР завершив 2022 рік з великими збитками

Українська енергосистема працює з резервом потужності

Суд арештував акції Дніпроспецсталі, які належали дружині Медведчука

Бразилія не вводитиме мито на прокат з Китаю

Alcoa назавжди закриває свій алюмінієвий завод у США

ВСІ НОВИНИ ⇢