Світовий банк надасть 50 млн долл на відновлення української логістики

Економіка Новини Транспорт
Світовий банк надасть 50 млн долл на відновлення української логістики

Міжнародний банк реконструкції та розвитку надасть 50 млн долл на відновлення логістики України. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

“В рамках програми “Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення” буде виділено перші $50 млн грантових коштів на забезпечення критичних потреб Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури та «Укрзалізниці»”, — вказала прес-служба.

Завдяки цій домовленості МІУ отримає змогу профінансувати закупівлю модульних автодорожніх мостів та матеріалів для термінового ремонту доріг. Також кошти будуть спрямовані на виробництво фітингових платформ для збільшення обсягів контейнерних перевезень, а також закупівлю матеріалів та обладнання для ремонту важливих залізничних мостів.

Загальна вартість проєкту становить майже $600 млн, з яких $500 млн планує забезпечити МБРР, а решту коштів планується залучити за рахунок донорських грантів, що надходитимуть через Український трастовий фонд допомоги, відновлення та реконструкції (URTF) та інші трастові фонди.

Проєкт «Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)» направлений на швидке відновлення та покращення транспортних мереж необхідних для надання гуманітарної допомоги, підтримки українського експорту та загалом розвитку логістичної інфраструктури на кордонах України та ЄС.

Окрім цього, RELINC передбачає допомогу в реалізації ключових реформ, необхідних для підвищення готовності України до реалізації масштабних і складних програм відновлення. Йдеться, в першу чергу, про запровадження антикорупційних інструментів, цифровізацію процесу відновлення та підвищення ефективності взаємодії з донорами.

Управління та адміністрування в рамках проєкту буде відбуватись із залученням Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів (UNOPS), яка спеціалізується на проєктах післявоєнної відбудови або відновлення інфраструктури після природних лих. UNOPS працює в понад 80 країнах, успішно реалізуючи тисячі проєктів щороку. Такі проєкти відзначаються високим рівнем прозорості та підзвітності.

Новини

29 Травня 2024

ЄБРР інвестуватиме в Україну по 1,5 млрд євро на рік до кінця війни

28 Травня 2024

Укрнафта запустила чергову високодебітну свердловину на заході країни

Укрзалізниця отримала від Японії 25 тис тонн рейок

Енергетики отримали нову партію допомоги від Німеччини

В українські сховища закачали перший мільярд кубометрів газу 

З початку року Укргазвидобування збільшило видобуток газу на 10%

У Києві презентовано каталог українських виробників техніки для громад

Гроші від підвищення тарифу на е/е розділять Укргідроенерго і Енегроатом – депутат

Китай закликає припинити атаки на судна в Червоному морі

Уряд працює над створенням механізму електронного бронювання

ЄС офіційно схвалив закон про промисловість з нульовим рівнем викидів

Швеція надає 57 млн євро для підтримки української енергетики

Мінекономіки планує запровадити кешбек на українські товари до кінця літа

US Steel запустила виробництво на новому заводі окатишів

Уряд визначив перелік об’єктів яким не будуть вимикати світло

Покровський ГЗК не може повноцінно працювати через дефіцит електроенергії та її високу вартість

ВСІ НОВИНИ ⇢