В Індії знайдені великі родовища літію

Металургія Новини
В Індії знайдені великі родовища літію

Цього тижня Геологічна служба Індії оголосила про відкриття значної кількості літію на півночі Індії, але шлях до видобутку, ймовірно, буде довгим, особливо з огляду на логістичні та політичні проблеми, пов’язані з цим місцем, повідомляє Argus.

Виявлення 5,9 млн тонн передбачуваних ресурсів літію — або “білого золота”, як його називав індійський уряд — змусило деяких, у тому числі урядових чиновників, стверджувати, що Індія стане “літієвою наддержавою”. Знахідка є дуже важливою, оскільки Індія випереджає Китай і США за запасами літію і поступається лише трьом країнам, які складають літієвий трикутник Південної Америки — Аргентині, Чилі та Болівії.

 Але очікування слід пом’якшити, оскільки історія містить численні приклади того, що резерви не перетворюються на виробництво. “Подивіться на Болівію — у них найбільші запаси літію, але роками звідти нічого не виходить”, — сказав європейський трейдер літію. — “Це не просто вистрибує з-під землі, видобуток важкий”.

Болівія має близько 21 млн тонн запасів літію, що робить її найбільш багатою на літій країною в світі, але вона ще не виробила жодної глобальної кількості літію, оскільки політичні ризики відлякують інвесторів. Нещодавно він надав концесії на видобуток двох китайських гірничодобувних компаній.

Кілька факторів, ймовірно, перешкоджатимуть потенційній експлуатації індійських ресурсів, які на даному етапі є лише “припущеннями” та з низьким ступенем достовірності — необхідні будуть подальші дослідження, щоб з’ясувати деталі про те, що саме знаходиться в землі. Розташування, ймовірно, стане серйозною проблемою — Джамму і Кашмір, спірна територія, що межує з сусіднім Пакистаном. Обидві країни висунули претензії на всю територію після поділу Індії та Пакистану в 1947 році, і через територію відбуваються регулярні сутички.

Розробники також зіткнуться з конкуренцією за обладнання, оскільки численні гірничодобувні проекти по всьому світу прагнуть розвиватися та розширюватися. Якщо припустити, що ці перешкоди подолано, тривалі часові рамки розробки нових шахт створюють додаткові перешкоди. Зазвичай потрібно 10 або більше років, щоб перевести нову літієву шахту від відкриття ресурсів до виробництва, тому до того часу, коли літій буде вироблено на місці, нові технології акумуляторів і переробка літію можуть витіснити певний попит на первинний металевий літій.

Новини

20 Травня 2024

Влада Індії планує стимулювати виробництво ЗРС з низькосортних руд

Вартість кредитів для підприємств поступово скорочується

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

ВСІ НОВИНИ ⇢